Діагностика

Діагностика цукрового діабету.

UKR.DIA.16.03.2018

Для своєчасного виявлення цукрового діабету всім здоровим людям після 40 років 1 раз на рік потрібно проходити медичні огляди, зокрема перевіряти рівень цукру в крові або ж рівень глікованого гемоглобіну, який покаже яким був середній рівень цукру у крові за останні 3-4 місяці.

Час визначення


Концентрація глюкози цільної крові (ммоль/л)

Плазма (ммоль/л)

Капілярна

Венозна

Показники у здорової людини

Натщесерце

                     4,1-6,1

4.1 - 6.0

Через 2 години після їжі

                      <7,8


Цукровий діабет

Натщесерце

≥6,1

≥7,0

Через 2 години після їжі

≥11,1

≥11,1

Порушення толерантності до глюкози

Натщесерце

<6,1

<7,0

Через 2 години після їжі

≥7,8 <11,1

≥7,8 <11,1

Порушення глікемії натще

Натщесерце

≥5,6 <6,1

≥6,1 <7,0

Через 2 години після їжі

<7,8

<7,8

Рівень глікемії в цільній капілярній крові зазвичай отримують при вимірюванні рівня глюкози глюкометром. Оскільки цей прилад призначений не для діагностики, а для самостійного контролю рівня глюкози пацієнтом, діагноз цукрового діабету повинен підтверджуватись в медичній лабораторії. В лабораторії визначають вміст глюкози в плазмі крові.

Ще один важливий показник для оцінки можливого ризику розвитку цукрового діабету, це визначення Індексу HOMA

Індекс HOMA - найбільш простий метод оцінки резистентності до інсуліну (формула: глюкоза натще (ммоль / л) х інсулін натще (мкОД / мл) / 22,5).
При підвищенні рівня глюкози або інсуліну натще індекс
HOMA, відповідно, зростає. При оцінці ризику розвитку цукрового діабету в групі людей з рівнем глюкози нижче 7 ммоль/л, індекс HOMA більш інформативний, ніж самі по собі показники глюкози або інсуліну натще.

Також ще один важливий показник контролю діабету - це рівень глікованого гемоглобіну HbA1c – показник середнього рівня цукру в крові протягом останніх 3-4-х місяців. Його можна визначати й здоровим, для того щоб впевнитись, що все в нормі. У здорової людини цей показник має бути не більше 6,5%.

24.05.2010

Повернення до списку