19 Жовтня 2017

Часто люди з діабетом запитують: «Чи маю я їсти шість разів на день, щоб краще контролювати рівень глюкози в крові?»


Контроль глюкози в крові та правильне харчування тісно пов’язані між собою. Частота прийомів їжі так само важлива, як і те, що і скільки їсть людина. Режим харчування має особливо важливе значення для людей, які вводять інсулін під прийом їжі.

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ

Рівень глюкози у крові змінюється протягом дня під впливом різноманітних факторів, багато з яких не залежать від людини. Але людина може контролювати рівень глюкози після прийому їжі, змінюючи свої харчові звички.

Дослідження, що було проведено з метою з’ясувати, чи може більш частий прийом їжі протягом дня допомогти покращити контроль глюкози в крові, дало неоднозначні результати. У деяких людей з цукровим діабетом прийом їжі шість разів на день може призвести до підвищення рівня глюкози в крові. Це пояснюється тим, що організм не має достатньо часу, щоб вивести всю глюкозу, що потрапляє з їжею, з крові та передати її в клітини перед наступним прийомом їжі, і рівень глюкози в крові лише продовжує зростати. Часте харчування також може призводити до збільшення маси тіла.

Проте, якщо пропускати прийоми їжі або їсти лише в кінці дня, одразу і багато, це може також негативно вплинути на контроль діабету і маси тіла. Якщо для лікування цукрового діабету застосовують інсулін або деякі таблетовані препарати, пропуск прийому їжі може призвести до зниження рівня глюкози в крові до небезпечного рівня. Крім того, в ході досліджень було показано, що пропуск сніданку може спричинити тягу до споживання більш калорійних продуктів пізніше протягом дня. Це, у свою чергу, може призвести до збільшення маси тіла, а якщо ці більш калорійні продукти мають високий вміст вуглеводів, то і до підвищення рівня глюкози в крові.

 

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Найголовніше – визначити, як можна вписати прийоми їжі у свій розклад дня, і кількість їжі, яку можна споживати, щоб це допомогло контролю діабету і маси тіла, а також те, як часто потрібно їсти, щоб уникнути сильного відчуття голоду. Для того щоб знайти необхідний баланс, може знадобитися деякий час і практика, але цим не можна нехтувати. Якщо вам потрібна допомога, попросіть свого лікаря направити вас до дієтолога, який розуміється на питаннях планування раціону та харчування.

 

ПОРАДА

При цукровому діабеті, корисно приймати їжу кожного дня в один і той самий час, рівномірно розподіляючи прийоми їжі протягом дня. Чим більш регулярним є режим харчування, тим більш прогнозованим буде рівень глюкози у вашій крові. Якщо для контролю цукрового діабету застосовується інсулін або таблетки, дізнайтеся у лікаря, як режим харчування, час прийому їжі і її кількість можуть впливати на досягнення кращих результатів лікування.


UKR.DIA.17.10.2017