Чому так важливо забезпечити нормальний рівень цукру в крові до початку вагітності?
29 Червня 2017

Чому так важливо забезпечити нормальний рівень цукру в крові до початку вагітності?


Зазвичай, вагітність триває приблизно 40 тижнів, починаючи з першого дня останніх місячних. Якщо жінка не планувала вагітність то, ймовірніше за все, про настання вагітності їй стає відомо через 2-3 тижні після затримки наступних місячних. При декомпенсації цукрового діабету, менструальний цикл може бути нерегулярним, в зв’язку з чим жінка може дізнатися про вагітність значно пізніше, інколи і через 2-3 місяці. До цього часу (5-7-й тиждень вагітності) вже закінчилось формування усіх важливих органів плоду: сформувалася нервова система, серце, очі, кінцівки та слуховий апарат. Якщо протягом цього часу у вагітної цукровий діабет некомпенсований, у плода можуть бути серйозні порушення закладки будь-яких органів і, як наслідок – розвиток уроджених вад розвитку серця, головного та спинного мозку, нирок та кінцівок.


Саме з цієї причини, жінці із цукровим діабетом важливо мати стабільний та нормальний рівень цукру в крові за декілька місяців до настання та протягом усієї вагітності.


N.B.  Стабільна компенсація цукрового діабету до зачаття та протягом перших 7-ми тижнів вагітності – головна запорука народження здорової дитини.


Також, не менш важливим є контроль та підтримка рівня цукру в крові протягом всієї вагітності. Тому що гіперглікемія (підвищений рівень цукру в крові) на будь-якому тижні вагітності впливає негативно на малюка та сприяє прогресуванню судинних ускладнень діабету у майбутньої мами. Гіперглікемія у вагітної стимулює підвищену секрецію інсуліну у плода, внаслідок чого вага плоду збільшується (макросомія), це може призвести до ускладнень пологів і травми дитини під час народження. Окрім цього, високий рівень цукру в крові у вагітної є загрозою розвитку цукрового діабету 2-го типу у майбутньої дитини.


Згідно сучасним міжнародним рекомендаціям, якщо є можливість, за рік до настання вагітності та протягом усієї вагітності бажано застосовувати помпову інсулінотерапію (постійна підшкірна інфузія ультракороткого інсуліну). Тому що введення інсуліну за допомогою помпи максимально імітує нормальну фізіологічну секрецію інсуліну.


Бажаємо Вам щасливої вагітності і народження здорової дитини! Пам’ятайте, піклування про майбутню дитину починається задовго до її народження.

 

UKR.DIA.29.06.2017