Цукровий діабет і школа.
18 Грудня 2017

Цукровий діабет і школа.

Коли після встановлення діагнозу цукровий діабет, дитина повертається до школи, дуже важливо розповісти про захворювання її друзям і вчителям. Звичайно, про це не дуже хочеться розповідати, оскільки для цього необхідна певна сміливість, але краще зробити це відразу і не переживати, як до цього поставляться оточуючі.


Батьки мають прийти до школи і поспілкуватися з класним керівником та іншими вчителями, щоб пояснити особливості захворювання дитини. Так, вчитель може думати, що дитина роздратована та поводить себе неадекватно, а на справді у неї в цей час низький рівень цукор в крові і вона потребує негайної допомоги.


Дуже важливо, щоб дитина не боялась вимірювати рівень цукру в крові в школі та, хоча б, вчитель знав про те, якими симптомами супроводжується гіпоглікемія. Вчитель або однокласники мають знати, що дитині необхідно дати щось солодке. До речі, гіпоглікемія може впливати на поведінку дитини не лише в момент низького рівня цукру в крові, але й в період до 3-4 годин після нормалізації цукру в крові. При обстеженні підлітків віком 11-18 років відзначалось значне зниження розумової діяльності, особливо пам’яті, при рівні глюкози 3,3 -3,6 ммоль/л. Гіпоглікемія негативно впливала на розумову гнучкість, планування, прийняття рішень, увагу до деталей та швидкість відповіді.Також це стосується уроків фізкультури. Вчителю фізкультури дуже важливо розповісти про симптоми гіпоглікемії. А дитині, в залежності від інтенсивності і тривалості фізичної активності може бути необхідним:


·         Перед тренуванням з’їсти їжу, що містить вуглеводи.

·         Перед фізичною активністю зменшити дозу інсуліну, який вводиться під прийом їжі.

·         Для зниження ризику розвитку гіпоглікемії після тренування, необхідно з’їсти їжу, що містить складні вуглеводи.

·         Після фізичних інтенсивних вправ необхідно зменшити дозу базального інсуліну.


Для лікування гіпоглікемії, яка може виникнути під час фізичної активності, завжди необхідно мати при собі їжу або напої, що містять швидкі вуглеводи.

Продукти, що містять швидкі (прості) вуглеводи: солодкі напої, фруктовий сік, льодяники, таблетки глюкози або шматочки цукру.

Період іспитів. Пам’ятайте, на іспиті дитині необхідно мати з собою щось для перекусу. Багато студентів переважно йдуть на іспити з трохи підвищеним рівнем цукру в крові, щоб уникнути гіпоглікемії. Стрес перед іспитами також може підвищувати рівень цукру в крові.

Заради своєї безпеки та здоров’я дитина має не соромитися вимірювати рівень цукру в крові, у разі необхідності. Наприклад, якщо їй важко сконцентруватись під час іспиту. Можливо це прояв гіпоглікемії і варто з’їсти щось солодке. 


UKR.DIA.13.12.2017