Хлібні одиниці

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Зовсім не обов’язково дотримуватись суворого режиму харчування та вживати лише спеціальні продукти виключно із-за діабету, особливо якщо інсулін вводиться перед їжею, як при режимі багатократних ін’єкцій, так і при застосуванні інсулінової помпи. Однак, важливо мати стабільні звички в харчуванні та знати вміст вуглеводів в продуктах, для підрахунку Хлібних Одиниць. Це необхідно для визначення правильної дози інсуліну під їжу. При цукровому діабеті 1-го типу можна жити повноцінним життям, отримувати задоволення від їжі і досягати контролю діабету!

Система Хлібних Одиниць (ХО)

Система Хлібних Одиниць (ХО) або, іншими словами, система заміни одиниць вуглеводів, зручна при щоденному плануванні харчування, коли виникає потреба порівняти кількість вуглеводів, які містяться в різних продуктах, щоб урізноманітнити свій раціон.

1ХО=12 г вуглеводів=50 ккал

Для повного засвоєння організмом 1 ХО необхідно 1-2 Од інсуліну.

Система заміни ХО дозволяє вживати однакову кількість вуглеводів, використовуючи, за бажанням, різноманітні продукти. За впливом на рівень цукру в крові вуглеводи поділяються на «легкі» та «складні». ·        

  • Прості або «легкі» вуглеводи (цукор, цукерки, кондитерські вироби, солодкі напої і соки з цукром, мед) швидко та значно підвищують цукор в крові, тому їхнє вживання необхідно обмежити. Ці продукти необхідно використовувати для нормалізації цукру при розвитку гіпоглікемії
    (цукор в крові менше 3,9 ммоль/л).
  • «Складні» вуглеводи містять клітковину або вони змішані з жирами, тому вони повільно всмоктуються і підвищують рівень цукру в крові поступово. До них відносяться: картопля, кукурудза, фрукти, ягоди, крупи, хліб, молочні продукти. Щоб уникнути різких коливань цукру в крові та введення великих доз інсуліну під їжу, не рекомендовано вживати більше 7 ХО за один прийом їжі. Приймайте їжу регулярно та коригуйте дозу інсуліну в залежності від апетиту та вмісту вуглеводів в їжі.

Правила прийому їжі

  • Основні та додаткові прийоми їжі (перекуси) мають бути приблизно в один і той же час.
  • Плануйте час та склад їжі з урахуванням інших занять протягом дня, наприклад заняття спортом чи сидіння за комп’ютером.
  • Для перекусів вживайте свіжі фрукти.
  • При надмірній вазі чи ожирінні, зменшить об`єм і калорійність основних страв та перекусів.
  • Збільшить в своєму раціоні кількість клітковини.

Існують таблиці з переліком різноманітних продуктів розрахованих в грамах що відноситься 1 ХО. Ви можете собі завантажити ці таблиці:
Відповідність 1 міри продуктів харчування 1 хлібній одиниці (1 міра = 1 ХЕ)

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Приєднуйтесь до нас

Історії успіху

Реальні історії життя людей з діабетом

Ми навіть не підозрювали, що це діабет

Коли Олександра готувала молодшого сина до щеплення, на аналізах випадково виявили високий ацетон. «Це був шок: ми перездавали, перевіряли знов і знов, але це був цукровий діабет».

Дитинство з діабетом

Катрусі 13 років, з них 12 у дівчинки діабет. Зараз вона вчиться тримати цукор під контролем самостійно і зовсім не соромиться діабету. А всім допитливим Катя з іронією каже, що в неї все добре, а на руці просто встановлено GPS-навігатор

Останні новини

Світові новини щодо діабету

Важливі факти, складні теми – простими словами 

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету

Приєднуйтесь до нас

Слідкуйте за новинами у світі діабету

Історії успіху

Реальні історії людей з діабетом

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас

Слідкуйте за новинами у світі діабету

Історії успіху

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету