Додаткова інформація

Листок-вкладка: інформація для користувача

Саксенда 6 мг/мл

розчин для ін’єкцій у попередньо заповненій шприц-ручці
Ліраглутид
Перед початком використання цього лікарського препарату уважно прочитайте цей листок-вкладку, оскільки він містить важливу для Вас інформацію.

  • Зберігайте цей листок-вкладку. Можливо, Вам доведеться прочитати його ще раз.
  • Якщо у Вас виникли додаткові запитання, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри.
  • Цей лікарський препарат був призначений лише Вам. Не передавайте його іншим особам. Це може зашкодити їм, навіть якщо їхні ознаки хвороби такі ж, як і у Вас.
  • Якщо у Вас виникли будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри. Сюди входять будь-які можливі побічні ефекти, не зазначені в цьому листку-вкладці. Див. розділ 4.
Що міститься в цьому листку-вкладці

1. Що таке лікарський засіб Саксенда і для чого він використовується

Що таке Саксенда

Саксенда — це лікарський засіб для зниження маси тіла, який містить активну речовину ліраглутид. Ліраглутид подібний до природного гормону під назвою глюкагоноподібний пептид-1 (GLP-1), який вивільняється з кишечника після прийому їжі. Саксенда діє на рецептори в головному мозку, які контролюють Ваш апетит, змушуючи Вас відчувати себе більш ситим і менш голодним. Це може допомогти Вам менше їсти й зменшити масу тіла.

Для чого використовується лікарський засіб Саксенда

Саксенда використовується для зниження маси тіла як доповнення до дієти й фізичних вправ у дорослих віком від 18 років з:

  • ІМТ 30 кг/м2 або більше (ожиріння) або
  • ІМТ більше 27 кг/м2 і менше 30 кг/м2 (надмірна маса тіла) і пов’язаними з масою тіла проблемами зі здоров’ям (такими як цукровий діабет, високий артеріальний тиск, аномальні рівні жирів у крові або проблеми з диханням під час сну, які називаються «обструктивне апное сну»).

ІМТ (індекс маси тіла) — це показник Вашої ваги відносно до Вашого росту.

Вам слід продовжувати застосування лікарського засобу Саксенда, тільки якщо втратили щонайменше 5 % від початкової маси тіла після 12 тижнів лікування дозою 3,0 мг/добу (див. розділ 3). Перш ніж продовжувати, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Саксенда може використовуватися як доповнення до здорового харчування й підвищеної фізичної активності для контролю маси тіла у підлітків віком від 12 років, які мають:

  • ожиріння (діагностоване Вашим лікарем);
  • масу тіла більше 60 кг.

Ви повинні продовжувати прийом лікарського засобу Саксенда, тільки якщо втратили щонайменше 4% від свого ІМТ після 12 тижнів лікування дозою 3,0 мг/добу або максимальною переносимою дозою (див. розділ 3). Перш ніж продовжувати, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Дієта та фізичні вправи

Ваш лікар почне Ваше лікування з дієти й програми фізичних вправ. Залишайтеся на цій програмі під час прийому лікарського засобу Саксенда.

2. Що потрібно знати, перш ніж використовувати лікарський засіб Саксенда

Не використовуйте лікарський засіб Саксенда у таких випадках:

  • Якщо у Вас є алергія на ліраглутид або на будь-які інші інгредієнти цього лікарського засобу (перелік наведено в розділі 6).

Застереження та запобіжні заходи

Перш ніж застосовувати лікарський засіб Саксенда, проконсультуйтеся з Вашим лікарем, фармацевтом або медсестрою.

Застосування лікарського засобу Саксенда не рекомендовано, якщо у Вас тяжка серцева недостатність.

Досвід застосування цього лікарського засобу у пацієнтів віком 75 років і старше невеликий. Лікарський засіб не рекомендовано, якщо Вам 75 років або більше.

У пацієнтів із нирковою недостатністю досвід застосування цього лікарського засобу майже відсутній. Якщо у Вас є ниркова недостатність або Вам проводять діаліз, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

У пацієнтів із печінковою недостатністю досвід застосування цього лікарського засобу майже відсутній. Якщо у Вас печінкова недостатність, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Цей лікарський засіб не рекомендовано, якщо у Вас є важка проблема зі шлунком або кишечником, яка призводить до сповільненого спорожнення шлунка (так званий гастропарез), або якщо у Вас запальне захворювання кишечника.

Люди з цукровим діабетом

Якщо у Вас цукровий діабет, не використовуйте лікарський засіб Саксенда як заміну інсуліну.

Запалення підшлункової залози

Якщо у Вас є або було захворювання підшлункової залози, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Запалення жовчного міхура й жовчнокам’яна хвороба

Якщо Ви значною мірою схуднете, то у Вас підвищиться ризик утворення жовчних каменів і, як наслідок, запалення жовчного міхура. Припиніть застосування лікарського засобу Саксенда і негайно зверніться до лікаря в разі виникнення сильного болю у верхній частині живота, який зазвичай відчувається найсильніше праворуч під ребрами. Біль може розповсюджуватися на спину або праве плече. Див. розділ 4.

Захворювання щитоподібної залози

Якщо у Вас є захворювання щитоподібної залози, зокрема наявність вузликів у щитоподібній залозі й збільшення щитоподібної залози, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Частота серцевих скорочень

Поговоріть з Вашим лікарем, якщо у Вас є пальпітація (Ви відчуваєте своє серцебиття) або якщо Ви відчуваєте прискорене серцебиття у стані спокою під час лікування лікарським засобом Саксенда.

Втрата рідини й зневоднення

На початку лікування лікарським засобом Саксенда організм може втрачати рідину або перейти в стан зневоднення. Це може бути пов’язано з нудотою, блюванням і діареєю. Важливо уникати зневоднення, вживаючи багато рідини. Якщо у Вас виникнуть будь-які запитання або сумніви, зверніться до Вашого лікаря, фармацевта або медсестри. Див. розділ 4.

Використання у дітей та підлітків

Безпека та ефективність лікарського засобу Саксенда у дітей віком до 12 років не досліджувалися.

Інші лікарські засоби та Саксенда

Повідомте Вашого лікаря, фармацевта або медсестру, якщо Ви приймаєте, нещодавно приймали або маєте намір приймати будь-які інші лікарські засоби.
Зокрема, повідомте Вашого лікаря, фармацевта або медсестру, якщо:

  • Ви приймаєте лікарські засоби для лікування діабету під назвою «препарати сульфонілсечовини» (наприклад, глімепірид або глібенкламід), або якщо Ви застосовуєте інсулін; у Вас може знизитися рівень цукру в крові (гіпоглікемія), коли Ви використовуєте ці лікарські засоби разом із лікарським засобом Саксенда. Ваш лікар може відкоригувати дозу Вашого протидіабетичного лікарського засобу, щоб запобігти зниженню рівня цукру в крові. Попереджувальні ознаки низького рівня цукру в крові див. у розділі 4. У разі корекції дози інсуліну Ваш лікар може порекомендувати Вам частіше контролювати рівень цукру в крові.
  • Ви приймаєте варфарин або інші пероральні лікарські засоби, які знижують згортання крові (антикоагулянти). Може знадобитися проведення більш частого моніторингу крові на згортання.

Вагітність і годування груддю

Не використовуйте лікарський засіб Саксенда, якщо Ви вагітні, підозрюєте, що можете бути вагітною, або плануєте завагітніти. Це важливо, оскільки невідомо, чи може лікарський засіб Саксенда впливати на дитину.

Не годуйте груддю, якщо Ви застосовуєте лікарський засіб Саксенда. Причина в тому, що невідомо, чи проникає лікарський засіб Саксенда в грудне молоко.

Керування транспортними засобами та робота з механізмами

Малоймовірно, що Саксенда вплине на Вашу здатність керувати транспортними засобами й роботі з механізмами.

Деякі пацієнти можуть відчувати запаморочення на тлі лікування лікарським засобом Саксенда, переважно протягом перших 3 місяців терапії (див. розділ «Можливі побічні ефекти»). Якщо Ви відчуваєте запаморочення, будьте дуже обережні під час керування автотранспортом або роботи з механізмами. Якщо Вам потрібна додаткова інформація, поговоріть з Вашим лікарем.

Лікарський засіб Саксенда містить натрій

Цей лікарський засіб містить менше ніж 1 ммоль натрію (23 мг) на дозу. Це означає, що лікарський засіб фактично «не містить натрію».

3. Як приймати лікарський засіб Саксенда

Завжди використовуйте цей лікарський засіб у повній відповідності з інструкціями Вашого лікаря. Якщо у Вас є сумніви, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, фармацевтом або медсестрою.

Ваш лікар почне Ваше лікування з дієти й програми фізичних вправ. Залишайтеся на цій програмі під час застосування лікарського засобу Саксенда.

Яку дозу слід вводити

Дорослі

Ваше лікування розпочнеться із застосування низької дози, яка поступово збільшуватиметься протягом перших п’яти тижнів терапії.

  • При першому застосуванні лікарського засобу Саксенда початкова доза становить 0,6 мг один раз на добу протягом щонайменше одного тижня.
  • Лікар проінструктує Вас, як поступово збільшувати дозу на 0,6 мг, як правило, щотижня, поки Ви не досягнете рекомендованої дози 3,0 мг один раз на добу.

Ваш лікар порекомендує Вам, яку кількість лікарського засобу Саксенда слід використовувати щотижня. Швидше за все, Вам буде рекомендовано дотримуватися таблиці нижче.

Тиждень Доза, яка вводиться
Тиждень 1 0,6 мг один раз на добу
Тиждень 2 1,2 мг один раз на добу
Тиждень 3 1,8 мг один раз на добу
Тиждень 4 2,4 мг один раз на добу
Тиждень 5 і далі 3,0 мг один раз на добу

Після досягнення рекомендованої дози 3,0 мг на 5-му тижні терапії продовжуйте застосовувати цю дозу до завершення періоду лікування. З цього моменту не збільшуйте дозу.

Ваш лікар регулярно оцінюватиме Ваше лікування.

Підлітки (≥ 12 років)

У підлітків віком 12–18 років слід застосовувати графік підвищення дози, аналогічний графіку підвищення дози у дорослих (див. таблицю для дорослих вище). Дозу слід збільшувати до досягнення дози 3,0 мг (підтримуюча доза) або максимальної переносимої дози. Перевищувати добову дозу 3,0 мг не рекомендовано.

Як і коли вводити лікарський засіб Саксенда

  • Перед першим використанням шприц-ручки Ваш лікар або медсестра покажуть Вам, як її застосовувати.
  • Лікарський засіб Саксенда можна вводити в будь-який час доби, незалежно від прийому їжі та напоїв.
  • Використовуйте лікарський засіб Саксенда приблизно в один і той самий час кожного дня — обирайте час, який найкраще Вам підходить.

Куди робити ін’єкцію

Лікарський засіб Саксенда вводять у вигляді ін’єкції під шкіру (підшкірно).

  • Найкращі місця для ін’єкції: передня стінка живота (передня черевна стінка) на рівні талії, передня частина стегон або плече.
  • Не вводьте лікарський засіб у вену або м’яз.

Детальні інструкції щодо застосування наведені на іншому боці цього листка-вкладки.

Люди з цукровим діабетом

Повідомте Вашого лікаря, якщо у Вас цукровий діабет. Ваш лікар може відкоригувати дози Ваших протидіабетичних препаратів, щоб запобігти зниженню рівня цукру в крові.

  • Не змішуйте лікарський засіб Саксенда з іншими лікарськими засобами, які Ви вводите за допомогою ін’єкції (наприклад, з інсулінами).
  • Не застосовуйте лікарський засіб Саксенда в комбінації з іншими лікарськими засобами, які містять агоністи рецептора GLP-1 (такими як ексенатид або ліксісенатид).

Якщо Ви ввели більше лікарського засобу Саксенда, ніж потрібно

Якщо Ви ввели більшу кількість лікарського засобу Саксенда, ніж потрібно, негайно повідомте про це свого лікаря або зверніться до лікарні. Візьміть із собою упаковку з лікарським засобом. Можливо, Вам знадобиться медичне лікування. Можуть виникати такі ефекти:

  • Нудота;
  • Блювання;
  • Низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія). Попереджувальні ознаки низького рівня цукру в крові див. у розділі «Часті побічні ефекти».

Якщо Ви забули ввести лікарський засіб Саксенда

  • Якщо Ви забули ввести дозу і згадали про неї протягом 12 годин з моменту звичайного введення дози, зробіть ін’єкцію відразу, як тільки про неї згадали.
  • Однак, якщо з того часу, коли Ви повинні були ввести лікарський засіб Саксенда, пройшло більше 12 годин, то пропустіть цю дозу й введіть наступну дозу наступного дня у звичайний час.
  • Не застосовуйте подвійну дозу й не збільшуйте дозу наступного дня, щоб компенсувати пропущену дозу.

Якщо Ви припинили застосування лікарського засобу Саксенда

Не припиняйте застосування лікарського засобу Саксенда, не порадившись з Вашим лікарем.

З усіма додатковими запитаннями щодо використання цього лікарського засобу звертайтеся до Вашого лікаря, фармацевта або медсестри.

4. Можливі побічні ефекти

Подібно до всіх лікарських засобів цей лікарський засіб може викликати побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх.

Серйозні побічні ефекти

В рідкісних випадках у пацієнтів, які отримували лікування лікарським засобом Саксенда, спостерігалися деякі тяжкі алергічні реакції (анафілаксія). Якщо у Вас виникнуть такі симптоми, як утруднене дихання, набряк обличчя й горла та прискорене серцебиття, Вам слід негайно звернутися до Вашого лікаря.

У пацієнтів, які застосовували лікарський засіб Саксенда, випадки запалення підшлункової залози (панкреатит) реєструвалися нечасто. Панкреатит — це серйозне захворювання, що потенційно загрожує життю.

Припиніть застосування лікарський засіб Саксенда й негайно зверніться до лікаря, якщо Ви помітите будь-який з наступних серйозних побічних ефектів:

  • Тяжкий і стійкий біль у животі (область шлунка), який може розповсюджуватися на спину, а також нудота й блювання, оскільки це можуть бути ознаки запалення підшлункової залози (панкреатиту).

Інші побічні ефекти

Дуже часто (можуть виникати більше ніж у 1 з 10 осіб)

  • Нудота, блювання, діарея, закреп, головний біль — зазвичай минають через кілька днів або тижнів.

Попереджувальні ознаки низького рівня цукру в крові можуть виникати раптово. До них можуть відноситись: холодний піт, холодна бліда шкіра, головний біль, прискорене серцебиття, нудота або відчуття сильного голоду, зміни зору, відчуття сонливості або слабкості, відчуття нервозності, тривожність або сплутаність свідомості, труднощі з концентрацією уваги або тремтіння.
Ваш лікар розповість Вам, як лікувати низький рівень цукру в крові й що робити, якщо Ви помітите ці попереджувальні ознаки.

Часто (можуть виникати не більше ніж у 1 з 10 осіб)

  • Проблеми з боку шлунку та кишечнику, такі як розлад травлення (диспепсія), запалення слизової оболонки шлунка (гастрит), дискомфорт у шлунку, біль у верхній частині шлунка, печія, відчуття здуття живота, скупчення газів у кишечнику (метеоризм), відрижка та сухість у роті;
  • Відчуття слабкості або втоми;
  • Зміна відчуття смаку;
  • Запаморочення;
  • Труднощі зі сном (безсоння). Зазвичай ці симптоми з’являються протягом перших 3 місяців лікування.
  • Камені в жовчному міхурі;
  • Реакції в місці ін’єкції (такі як синці, біль, подразнення, свербіж і висип);
  • Низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія). Попереджувальні ознаки низького рівня цукру в крові можуть з’являтися раптово, і до них можуть відноситись: холодний піт, холодна бліда шкіра, головний біль, прискорене серцебиття, нудота, відчуття сильного голоду, зміни зору, відчуття сонливості, відчуття слабкості, нервозність, тривожність, сплутаність свідомості, труднощі з концентрацією уваги, тремтіння (тремор). Ваш лікар розповість Вам, як лікувати низький рівень цукру в крові й що робити, якщо Ви помітите ці попереджувальні ознаки.
  • Підвищення рівнів ферментів підшлункової залози, таких як ліпаза та амілаза.

Нечасто (можуть виникати не більше ніж у 1 зі 100 осіб)

  • Втрата рідини (зневоднення). Цей ефект частіше розвивається на початку лікування і може бути наслідком блювання, нудоти і діареї.
  • Затримка спорожнення шлунка;
  • Запалення жовчного міхура;
  • Алергічні реакції, зокрема висип на шкірі;
  • Погане загальне самопочуття;
  • Прискорений пульс.

Рідко (можуть виникати не більше ніж у 1 з 1000 осіб)

  • Зниження функції нирок;
  • Гостра ниркова недостатність. Ознаки можуть включати зменшення об’єму сечі, металевий присмак у роті й схильність до утворення синців.

Повідомлення про побічні ефекти

Якщо у Вас виникли будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри. Сюди входять всі можливі побічні ефекти, не зазначені в цьому листку-вкладці. Ви також можете повідомляти про побічні ефекти безпосередньо за допомогою національної системи звітності, яка зазначена в Додатку V. Шляхом повідомлення про побічні ефекти Ви можете допомогти отримати більше інформації про безпеку застосування цього лікарського засобу.

5. Як зберігати лікарський засіб Саксенда

Зберігайте цей лікарський засіб у недоступному для дітей місці та поза полем їхнього зору.

Не використовуйте лікарський засіб Саксенда після закінчення строку придатності, зазначеного на етикетці шприца-ручки та на картонній упаковці після надпису скорочення «EXP». Термін придатності відповідає останньому дню зазначеного місяця строку.

Перед першим використанням
Зберігайте в холодильнику (2–8 °C). Не заморожувати. Зберігайте подалі від елемента заморожування.

Якщо шприц-ручка не використовується, зберігайте її з надітим ковпачком, який захищає лікарський засіб від дії світла.

Не використовуйте цей лікарський засіб, якщо розчин не виглядає прозорим і безбарвним або майже безбарвним.

Не викидайте жодних ліків у стічні води або побутові відходи. Запитайте у свого фармацевта, як утилізувати лікарський засіб, що Ви більше не використовуєте. Ці заходи допоможуть захистити навколишнє середовище.

6. Вміст упаковки та інша інформація

Які компоненти містить лікарський засіб Сакcенда

  • Діючою речовиною є ліраглутид. 1 мл розчину для ін’єкцій містить 6 мг ліраглутиду. Одна попередньо заповнена шприц-ручка містить 18 мг ліраглутиду.
  • Допоміжними речовинами є дигідрат динатрію фосфату, пропіленгліколь, фенол, соляна кислота, гідроксид натрію (для корекції рН) і вода для ін’єкцій.

Як виглядає лікарський засіб Саксенда і вміст упаковки

Лікарський засіб Саксенда постачається у вигляді прозорого безбарвного або майже безбарвного розчину для ін’єкцій у попередньо заповненій шприц-ручці. Кожна шприц-ручка містить 3 мл розчину й може вводити дози 0,6 мг, 1,2 мг, 1,8 мг, 2,4 мг і 3,0 мг.

Лікарський засіб Саксенда випускається в упаковці по 1, 3 або 5 ручок. Можливо, що в продажу не буде упаковок усіх розмірів.

Голки до компдекту упаковки не входять.

Власник реєстраційного посвідчення

А/Т Ново Нордіск
Ново Аллє
DK-2880 Багсваерд
Данія

Остання редакція листка-вкладки: 12.2021 р.

Інші джерела інформації

Детальну інформацію про цей лікарський препарат можна знайти на веб-сайті Європейського агентства з оцінки лікарських засобів http://www.ema.europa.eu.

 

***

Інструкції щодо використання розчину для ін’єкцій Саксенда

6 мг/мл, розчин для ін’єкцій у попередньо заповненій шприц-ручці

Перед використанням попередньо заповненої шприц-ручки Саксенда уважно прочитайте ці інструкції.

Не використовуйте шприц-ручку без належного навчання, проведеного лікарем або медсестрою.

Спочатку перевірте шприц-ручку, щоб переконатися, що вона містить лікарський засіб Саксенда 6 мг/мл, а потім перегляньте ілюстрації нижче, щоб дізнатися про різні частини шприц-ручки та голки.

Якщо у Вас сліпота або маєте поганий зір і не можете прочитати дані в лічильнику доз на шприц-ручці, не використовуйте цю шприц-ручку без допомоги інших людей. Отримайте допомогу від людини з хорошим зором, яку навчили користуватися попередньо заповненою шприц-ручкою Саксенда.

Ваша шприц-ручка — це попередньо заповнена лікарським засобом шприц-ручка. Вона містить 18 мг ліраглутиду й доставляє дози 0,6 мг, 1,2 мг, 1,8 мг, 2,4 мг і 3,0 мг. Ваша шприц-ручка призначена для використання з одноразовими голками НовоТвіст або НовоФайн довжиною до 8 мм і товщиною до 32 G.
Голки не входять до комплекту упаковки.

⚠ Важлива інформація

Зверніть особливу увагу на ці примітки, оскільки вони важливі для безпечного використання шприц-ручки.

 

1. Підготовка шприц-ручки з новою голкою для використання

  • Перевірте назву та кольорову етикетку Вашої шприц-ручки, щоб переконатися, що вона містить лікарський засіб Саксенда. Це особливо важливо, якщо Ви застосовуєте різні ін’єкційні засоби. Застосування невірного лікарського засобу може бути шкідливим для Вашого здоров’я.
  • Зніміть ковпачок шприц-ручки.
  • Переконайтеся, що розчин у шприц-ручці прозорий безбарвний.
    Огляньте розчин крізь вікно шприц-ручки. Якщо розчин виглядає каламутним, не використовуйте шприц-ручку.
  • Візьміть нову одноразову голку й відірвіть паперову мембрану.
  • Нагвинтіть голку на шприц-ручку. Повертайте голку до щільного з’єднання зі шприц-ручкою.
  • Зніміть зовнішній ковпачок голки та збережіть його на потім. Він знадобиться Вам після ін’єкції, щоб безпечно зняти голку зі шприц-ручки.
  • Зніміть внутрішній ковпачок голки та викиньте його. Якщо Ви спробуєте знову надіти його, то можете випадково вколотися голкою.
    На кінчику голки може з’явитися крапля розчину. Це нормально, але Ви все одно повинні перевірити надходження розчину, якщо Ви вперше використовуєте нову шприц-ручку.
    Не приєднуйте нову голку до своєї шприц-ручки, доки не будете готові зробити ін’єкцію.

Завжди використовуйте нову голку для кожної ін’єкції. Це може запобігти блокуванню голок, забрудненню, інфекції та неправильному введенню лікарського засобу.

⚠ Ніколи не використовуйте зігнуту або пошкоджену голку.

2. Перевірка надходження розчину

  • Перевірте надходження лікарського засобу перед тим, як зробити першу ін’єкцію кожною новою шприц-ручкою. Якщо Ваша шприц-ручка вже використовується, перейдіть до кроку 3 «Виберіть Вашу дозу».
  • Повертайте селектор дози, доки лічильник доз не покаже символ перевірки потоку розчину ().
  • Тримайте шприц-ручку голкою догори.
    Натисніть і утримуйте пускову кнопку, доки лічильник доз не повернеться до значення «0». Позначка «0» має співпадати із покажчиком дози. На кінчику голки має з’явитися крапля розчину.

    На кінчику голки може залишатися невелика крапля, але вона не вводитиметься.Якщо краплі не з’являються, повторіть крок 2 «Перевірте надходження розяину» до 6 разів.
    Якщо крапля так і не з’явилася, замініть голку й ще раз повторіть крок 2 «Перевірте надходження розчину».
    Якщо крапля все-таки не з’явилася, утилізуйте шприц-ручку та використайте нову.

Перед першим використанням нової шприц-ручки завжди перевіряйте, чи з’явилася крапля на кінчику голки. Це є підтвердженням надходження розчину.
Якщо крапля відсутня, препарат не вводитиметься, навіть якщо лічильник доз рухається. Це може вказувати на заблоковану або пошкоджену голку.
Якщо Ви не перевіряєте надходження розчину перед тим, як робити першу ін’єкцією кожною новою шприц-ручкою, Ви можете не отримати призначену Вам дозу й не отримати передбачувану користь від лікарського засобу Саксенда.

3. Виставлення дози

  • Повертайте селектор дози, доки лічильник доз не покаже Вашу дозу (0,6 мг, 1,2 мг, 1,8 мг, 2,4 мг або 3,0 мг).
    Якщо Ви вибрали неправильну дозу, то можете повернути селектор дози вперед або назад до правильної дози.
    Шприц-ручка може ввести максимум 3,0 мг.
    Селектор дози змінює дозу. Тільки лічильник доз і покажчик дози показують, скільки мг складає доза, яку Ви вибрали.
    Ви можете вибрати до 3,0 мг на дозу. Якщо Ваша шприц-ручка містить менше 3,0 мг, лічильник доз зупиниться до появи позначки «3,0».Селектор дози клацає по-різному, коли прокручується вперед, назад або минає кількість мг, що залишилися. Не рахуйте клацання шприц-ручки.

Завжди використовуйте лічильник доз і покажчик дози, щоб побачити, скільки мг Ви вибрали перед ін’єкцією цього лікарського засобу.
Не рахуйте клацання шприц-ручки.
Не використовуйте шкалу шприц-ручки. Вона показує лише приблизно, скільки розчину залишилось у шприц-ручці.
За допомогою селектора доз необхідно вибирати лише дози 0,6 мг, 1,2 мг, 1,8 мг, 2,4 мг або 3,0 мг. Щоб Ви отримали правильну дозу, вибрана доза повинна точно зрівнятися із покажчиком дози.

Скільки розчину залишилося?

  • Шкала шприц-ручки показує приблизно, скільки розчину залишилося у Вашій шприц-ручці.
  • Щоб точно побачити, скільки розчину залишилося, використовуйте лічильник доз:

    Повертайте селектор дози, доки лічильник доз не зупиниться.
    Якщо він показує число 3,0, то у шприц-ручці залишилося щонайменше 3,0 мг. Якщо лічильник доз зупиниться, не досягнув позначки «3,0», то залишилось недостатньо розчину для введення повної дози 3,0 мг.

Якщо Вам потрібно більше лікарського засобу, ніж залишилося у Вашій шприц-ручці

  • Ви можете розділити дозу між Вашою поточною шприц-ручкою та новою шприц-ручкою лише за умови, що Ви пройшли навчання або отримали рекомендації від Вашого лікаря або Вашої медсестри. Використовуйте калькулятор, щоб спланувати застосування доз відповідно до вказівок лікаря або медсестри.

Будьте дуже уважні, щоб правильно розрахувати показники.
Якщо Ви не впевнені, як розділити дозу за допомогою двох шприц-ручок, виберіть і введіть потрібну дозу новою шприц-ручкою.

4. Введення дози

  • Введіть голку під шкіру відповідно до вказівок лікаря або медсестри.
  • Переконайтеся, що Ви бачите лічильник доз. Не накривайте його пальцями. Це може перервати ін’єкцію.
  • Натисніть і утримуйте пускову кнопку, доки лічильник доз не покаже значення «0». Позначка «0» має співпадати із покажчиком дози. Після цього Ви можете почути або відчути клацання.
  • Після того, як лічильник доз повернеться до значення «0», тримайте голку під шкірою й повільно рахуйте до 6.

    Якщо витягнути голку раніше, то можна побачити, як з кінчика голки надходить потік розчину. В цьому випадку Ви отримуєте неповну дозу.
  • Витягніть голку з-під шкіри.
    Якщо в місці ін’єкції з’явиться кров, злегка натисніть на нього. Не тріть місце ін’єкції.
    Після ін’єкції Ви можете побачити краплю розчину на кінчику голки. Це нормально і не впливає на Вашу дозу.

Завжди стежте за лічильником доз, щоб дізнатися, скільки мг лікарського засобу Ви ввели. Утримуйте пускову кнопку, доки лічильник доз не покаже значення «0».

Як виявити заблоковану або пошкоджену голку?

  • Якщо після безперервного натискання пускової кнопки значення «0» на лічильнику доз не з’являється, то, можливо, Ви використовували заблоковану або пошкоджену голку.
  • У цьому випадку Ви взагалі не отримали лікарського засобу, навіть якщо лічильник доз зрушив з початкової дози, яку Ви встановили.

Як поводитися із заблокованою голкою?

  • Замініть голку, як описано в кроці 5 «Після ін’єкції», і повторіть усі кроки, починаючи з кроку 1 «Підготуйте шприц-ручку та нову голку». Переконайтеся, що Ви вибрали необхідну повну дозу.

Ніколи не торкайтеся лічильника доз під час ін’єкції. Це може перервати ін’єкцію.

5. Після ін’єкції

  • Введіть кінчик голки у її зовнішній ковпачок, який лежить на рівній поверхні, не торкаючись ані голки, ані її зовнішнього ковпачка.
  • Коли голка буде накрита ковпачком, обережно повністю надіньте зовнішній ковпачок голки на голку.
  • Відкрутіть голку й обережно утилізуйте її.
  • Після кожного використання надягайте ковпачок шприц-ручки на шприц-ручку, щоб захистити розчин від дії світла.
    Завжди утилізуйте голку після кожної ін’єкції, щоб забезпечити зручність виконання ін’єкції та запобігти блокуванню голок. Якщо голка заблокована, Ви взагалі не зможете ввести розчин.
    Коли шприц-ручка стане порожньою, утилізуйте її без голки, згідно з інструкціями лікаря, медсестри, фармацевта або місцевих органів влади.

 Ніколи не намагайтеся знову надягати внутрішній ковпачок голки на голку. Ви можете вколотися голкою.

Завжди знімайте голку зі шприц-ручки після кожної ін’єкції.
Це може запобігти блокуванню голок, забрудненню, інфекції, витіканню розчину й неправильному введенню лікарського засобу.

Додаткова важлива інформація

  • Завжди зберігайте Вашу шприц-ручку та голки в недоступному для місці для інших людей та поза полем їхнього зору, особливо це стосується дітей.
  • Ніколи не передавайте Вашу шприц-ручку або голки іншим людям.
  • Помічники повинні бути дуже обережними під час роботи з використаними голками, щоб запобігти травмуванню голкою й розвитку перехресної інфекції.

***

Догляд за шприц-ручкою

Поводьтеся зі шприц-ручкою обережно. Грубе поводження або неправильне використання може призвести до неправильного дозування, що може стати причиною занадто високого або занадто низького рівня цукру в крові.

  • Не залишайте шприц-ручку в автомобілі або іншому місці, де може бути занадто спекотно або занадто холодно.
  • Не вводьте лікарський засіб Саксенда, який був заморожений. Якщо Ви це зробите, Ви можете не отримати передбачувану користь від цього лікарського засобу.
  • Захищайте шприц-ручку від впливу пилу, бруду або рідини.
  • Не мийте, не замочуйте й не змащуйте шприц-ручку. За необхідності очистіть шприц-ручку ганчіркою, змоченою в м’якому мийному засобі.
  • Не кидайте шприц-ручку й не стукайте нею по твердих поверхнях. Якщо Ви упустили шприц-ручку або запідозрили проблему, приєднайте нову голку й перевірте надходження лікарського засобу перед ін’єкцією.
  • Не намагайтеся повторно наповнювати шприц-ручку. Утилізуйте шприц-ручку після закінчення в ній розчину
  • Не намагайтеся відремонтувати шприц-ручку або розібрати її.
UA22SX00034

Ця сторінка веб-сайту призначена для пацієнтів з України, які отримали рецепт на лікарські засоби компанії Novo Nordisk від медичних працівників з ЄС та посилання на цю сторінку. Якщо Ви не відповідаєте вказаним критеріям, просимо Вас залишити цю сторінку.

***

Саксенда 6 мг/мл

Дана інформація є українським перекладом відповідного польського листка-вкладки для пацієнта, затвердженого відповідним уповноваженим органом. Зверніть увагу, що між листком-вкладкою для пацієнта, затвердженим в Польщі або ЄС, та інструкцією для медичного застосування, затвердженою в Україні, можуть бути відмінності.

This information is a Ukrainian translation of the corresponding Polish Patient Information Leaflet, approved by the relevant Competent Authority. Please be aware that there may be differences between the Patient Information Leaflet approved in Poland or the EU and the Instruction for Medical Use approved in Ukraine.

Ця сторінка веб-сайту призначена для пацієнтів з України, які отримали рецепт на лікарські засоби компанії Novo Nordisk від медичних працівників ЄС та посилання на цю сторінку.

Матеріали на цій веб-сторінці мають виключно інформаційний характер і в жодному разі не є медичною консультацією та не замінюють будь-який візит до лікаря.

Компанія Novo Nordisk не надає жодних медичних консультацій.

НОВО НОРДІСК УКРАЇНА

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

© 2024 ТОВ «Ново Нордіск Україна»