Гестаційний діабет

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on print

При гестаційному діабеті (ГД) дуже важливо вчасно діагностувати та призначити необхідне лікування. Це важливо, як для здоров’я жінки так і для ще не народженої дитини.

Що таке гестаційний діабет

ГД розвивається виключно в період вагітності, і кожного року його виявляють приблизно у 18 млн. жінок.У більшості випадків рівень глюкози крові нормалізується після пологів.

Нелікований ГД негативно впливає на здоров’я жінки, оскільки підвищує ризик розвитку у неї цукрового діабету 2-го типу та інших хронічних захворювань у подальшому житті. Окрім цього він створює загрозу для життя ще не народженої дитини, тому що може призводити до уроджених вад розвитку або ускладнень під час пологів.2

Своєчасна діагностика та лікування діабету під час вагітності – це можливість знизити короткострокові та довгострокові ризики для здоров’я матері та дитини.

Вплив ГД на здоров’я матері та дитини

 • На даний час нараховується понад 199 мільйонів жінок у світі, які живуть з діабетом. Прогнозують, що до 2040 року ця кількість збільшиться до 313 мільйонів.
 • Дві з п’яти жінок з цукровим діабетом знаходяться в репродуктивному віці, а це – понад 60 мільйонів жінок у всьому світі.
 • Діабет є дев’ятою провідною причиною смерті жінок і спричиняє 2,1 млн. смертей на рік.
 • 1 із 7 вагітних розвивається гестаційний діабет.
 • За оцінками Міжнародної діабетичної федерації приблизно 20.9 млн., або 16.2% вагітних жінок в 2015 році мали гіперглікемію під час вагітності.
 • І приблизно у половини цих жінок протягом наступних 5 років розвивався цукровий діабет 2-го типу.

Гестаційний діабет стосується 14вагітних у світі і понад 18 млн. народжених дітей протягом року1

Фактори ризику розвитку ГД:

 • Вік жінки старше 30 років. Жінки віком понад 30 років більш схильні до розвитку ГД.
 • Полікистоз яєчників.
 • Багатоплідна вагітність.
 • Сімейний анамнез. Ризик розвитку ГД зростає, якщо жінка має предіабет – тобто незначне підвищення рівня цукру в крові, яке передує цукровому діабету 2-го типу. Також ризик ГД підвищується, якщо хтось із близьких родичів має цукровий діабет 2-го типу (батьки, брат чи сестра). Ризик розвитку ГД значно зростає, якщо під час попередньої вагітності новонароджена дитина мала вагу більше 4,1 кг або ж, з нез’ясованої причини, дитина народилася мертвою.
 • Надлишкова вага. Ризик розвитку ГД зростає, якщо жінка має надлишкову вагу (ІМТ понад 30 кг/м2) перед настанням вагітності або якщо прибавка маси тіла у жінки після 18 років склала більше 10 кг. Ризик ГД також збільшується, якщо жінка має абдомінальне ожиріння.
 • Етнічний фактор. По нез’ясованим причинам, афроамериканки, іспанки, американські індіанки, а також азіатки мають більш високий ризик розвитку ГД.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати з брошури, яку розміщено в цьому розділі: 
Також Ви можете звернутись в «Школу Діабету» та до Вашого лікаря

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Приєднуйтесь до нас

Історії успіху

Реальні історії життя людей з діабетом

Ми навіть не підозрювали, що це діабет

Коли Олександра готувала молодшого сина до щеплення, на аналізах випадково виявили високий ацетон. «Це був шок: ми перездавали, перевіряли знов і знов, але це був цукровий діабет».

Дитинство з діабетом

Катрусі 13 років, з них 12 у дівчинки діабет. Зараз вона вчиться тримати цукор під контролем самостійно і зовсім не соромиться діабету. А всім допитливим Катя з іронією каже, що в неї все добре, а на руці просто встановлено GPS-навігатор

Останні новини

Світові новини щодо діабету

Діагностика цукрового діабету 2-го типу — від А до Я

Кажуть, що найскладніший стан —це стан очікування. Коли ти і не завершив попереднього періоду життя, і не почав нового: ніби «гойдаєшся» між минулим і майбутнім. Якщо у вас чи у вашої близької людини з’явилися симптоми діабету, вам це знайомо. Діагноз одночасно і є, і його немає. Щоб полегшити ваше очікування, ми розкажемо, до чого варто бути готовими

Читати далі »

Лікування цукрового діабету 1-го типу: традиції та новинки

Цукровий діабет типу 1 — стан організму, коли підшлункова залоза виробляє недостатньо інсуліну (гормону, що відповідає за регулювання рівня глюкози в крові).
ЦД1 виникає через сукупність генетичних та імунних факторів, це не є набутий стан організму. Тобто те, що ви полюбляєте солоденьке або нехтуєте спортом тут, на жаль, ні до чого. Такий діагноз часто є спадковим і захиститися від нього не вдасться.
Але ви можете з ним «подружитися»: ЦД1 — річ не дуже приємна, але аж ніяк не вирок. З таким діагнозом люди живуть повноцінно і щасливо, треба лише навчитися контролювати свій стан і чітко виконувати вказівки лікарів

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас

Слідкуйте за новинами у світі діабету

Історії успіху

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету