Цукровий діабет 2-го типу

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Це найбільш поширений тип захворювання, який зустрічається у 85-90% людей з цукровим діабетом. Причини і механізми розвитку діабету 2-го типу зовсім інші, ніж при діабеті 1-го типу. Відомо, що у його розвитку дуже важливу роль відіграє спадковість.

Серед інших факторів ризику велике значення мають ожиріння та малорухливий спосіб життя. Дійсно, у людей з ожирінням цукровий діабет зустрічається значно частіше, ніж серед людей з нормальною вагою. Тому його ще називають «діабет гладких», хоч ожиріння не обов’язково призводить до діабету.

Крім того, діабет 2-го типу частіше виникає у зрілому віці, після 40 років. Ризик розвитку цього захворювання особливо збільшується після 60 років і його називають ще «діабет похилого віку».

Зараз, діабет 2-го типу значно молодшає і навіть реєструється у дітей, оскільки значно змінився стиль харчування та зменшилась фізична активність. Цукровий діабет 2-го типу є однією з глобальних неінфекційних епідемій.

Фактори ризику розвитку ЦД-2

  • Надмірна вага та малорухливий спосіб життя
  • Цукровий діабет у близьких родичів
  • Підвищений артерівальний тиск
  • Народження дитини вагою більше 4-х кг
  • Діабет вагітних

Порушення функцій організму при ЦД-2

На сьогоднішній день виділяють два основних порушення, що спостерігаються при цукровому діабеті 2-го типу: виробляється недостатня кількість інсуліну або він неефективно використовується організмом (інсулінорезистентність).

У багатьох людей із діабетом 2-го типу підшлункова залоза не втрачає здатності виробляти інсулін. Але втрачається здатність виділяти достатню кількість інсуліну швидко та вчасно, як це необхідно, наприклад , після прийому їжі, коли потреба в інсуліні найбільша.

Інсулін виробляється підшлунковою залозою. Інсулін є ключем, за допомогою якого глюкоза проникає з крові до клітини. Глюкоза забезпечує клітину енергією. Без інсуліну, рівень цукру в крові підвищується. Якщо це триває роки, то призводить до незворотних змін у різних органах і є причиною розвитку тяжких ускладнень.

Лікування людей з ЦД-2

В лікуванні людей з цукровим діабетом 2-го типу здебільшого використовують дієту, фізичні навантаження та таблетовані цукрознижувальні препарати. Ці препарати не містять інсуліну, але активують його виділення підшлунковою залозою або підвищують його активність в організмі.

Детальні рекомендації щодо харчування Ви можете отримати в розділі Харчування при цукровому діабеті 2 типу.

Зараз доведено, що на певному етапі розвитку цукрового діабету 2-го типу не можна обійтися без інсуліну. Головне – замісну терапію почати вчасно, коли ще не розвинулась ціла низка хронічних ускладнень. Вчасно призначена інсулінотерапія при лікуванні цукрового діабету 2-го типу, дозволяє зберегти добре самопочуття, бути активним та попередити розвиток хронічних ускладнень.

Звертайтесь до лікаря вчасно!

Знайте, що кожні 3 місяці Ваш лікар повинен аналізувати Ваше лікування та корегувати його для того щоб Ви досягали компенсації цукрового діабету. Цільові показники, які наближаються до норми, запобігають розвитку сліпоти, передчасній смерті, інсульту та інфаркту і ампутації ніжних кінцівок. Тримайте власне життя та цукровий діабет під постійним контролем.

 

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
ПІДПИСКА

Підсумки тижня

7 днів – в одному повідомленні
Пояснюємо, що нового у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

цегляна стіна та напис

Життя з діабетом типу II

Усі стани організму, що мають маркер «пожиттєвий», страшенно лякають. То ж як, тепер усе скінчено, колишнього життя більше не існує, до самісінького кінця я буду хворим?! Звучить не дуже оптимістично…

Читати далі »

Діагностика цукрового діабету 2-го типу — від А до Я

Кажуть, що найскладніший стан —це стан очікування. Коли ти і не завершив попереднього періоду життя, і не почав нового: ніби «гойдаєшся» між минулим і майбутнім. Якщо у вас чи у вашої близької людини з’явилися симптоми діабету, вам це знайомо. Діагноз одночасно і є, і його немає. Щоб полегшити ваше очікування, ми розкажемо, до чого варто бути готовими

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами 

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету

Приєднуйтесь до нас

Слідкуйте за новинами у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії людей з діабетом

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету