Пошук
Close this search box.

Правило половин

Table of Contents

На сьогодні, 425 мільйонів людей по всьому світі живуть з діабетом і, як очікується, їхня кількість у 2035 році збільшиться до півмільярду.1

Стрімкому зростанню глобальної епідемії діабету сприяє швидка урбанізація, зміна харчових звичок та малорухливий спосіб життя. Своєчасно не діагностований діабет приводить до втрати зору, ампутацій кінцівок та передчасної смерті через хронічні ускладнення діабету.

В останні роки з’явилося нове глобальне розуміння загрози, що створюють для людства діабет та інші неінфекційні хвороби (ІНХ). Декларація ООН щодо ІНХ (вересень 2011 р.) та Глобальний План дій ВООЗ щодо попередження і контролю ІНХ (травень 2013 р.) є важливими досягненнями у подоланні проблеми діабету на глобальному рівні.
Адже діабет – це глобальна проблема.

Правило Половин

Багато країн збирають та аналізують інформацію про поширеність та лікування діабету. Наявні дані показують, що статистика діабету, як правило, співпадає з Правилом половин2:

  • Тільки половина людей знає, що в них є діабет;
  • Тільки половина людей, у яких виявлено діабет, отримує необхідне лікування;
  • З цих людей тільки половина досягає мети лікування;
  • Лише половина тих, хто отримуює лікування, живе повноцінним життям без ускладнень діабету, – всього 6% всіх людей, хворих на діабет.

Як Ви бачите, більшість людей з діабетом на даний час не досягає успішних результатів лікування. Одже, необхідно об’єднати зусилля усіх небайдужих – держави, системи охорони здоров’я, лікарів і пацієнтів – для досягнення реальних змін у лікуванні діабету.

 

Посилання:

1. International Diabetes Federation. IDF Diabetes Atlas, Eight edition, 2017.
2. Hart J.T. Rule of Halves: implications of increasing diagnosis and reducing dropout for future workload and prescribing costs in primary care. Br J Gen Pract 1992, March; 42 (356): 116-119