Діагностика цукрового діабету

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
Зміст

Для своєчасного виявлення цукрового діабету всім здоровим людям після 40 років 1 раз на рік потрібно проходити медичні огляди, зокрема перевіряти рівень цукру в крові або ж рівень глікованого гемоглобіну, який покаже яким був середній рівень цукру у крові за останні 3-4 місяці.

Час визначення 
Концентрація глюкози цільної крові (ммоль/л)Плазма (ммоль/л)
КапілярнаВенозна
Показники у здорової людини
Натщесерце                     4,1-6,14.1 – 6.0
Через 2 години після їжі                      <7,8 
Цукровий діабет
Натщесерце≥6,1≥7,0
Через 2 години після їжі≥11,1≥11,1
Порушення толерантності до глюкози
Натщесерце<6,1<7,0
Через 2 години після їжі≥7,8 <11,1≥7,8 <11,1
Порушення глікемії натще
Натщесерце≥5,6 <6,1≥6,1 <7,0
Через 2 години після їжі<7,8<7,8

Рівень глікемії в цільній капілярній крові зазвичай отримують при вимірюванні рівня глюкози глюкометром. Оскільки цей прилад призначений не для діагностики, а для самостійного контролю рівня глюкози пацієнтом, діагноз цукрового діабету повинен підтверджуватись в медичній лабораторії. В лабораторії визначають вміст глюкози в плазмі крові.

Ще один важливий показник для оцінки можливого ризику розвитку цукрового діабету, це визначення Індексу HOMA

Індекс HOMA – найбільш простий метод оцінки резистентності до інсуліну (формула: глюкоза натще (ммоль / л) х інсулін натще (мкОД / мл) / 22,5).
При підвищенні рівня глюкози або інсуліну натще індекс HOMA, відповідно, зростає. При оцінці ризику розвитку цукрового діабету в групі людей з рівнем глюкози нижче 7 ммоль/л, індекс HOMA більш інформативний, ніж самі по собі показники глюкози або інсуліну натще.

Також ще один важливий показник контролю діабету – це рівень глікованого гемоглобіну HbA1c – показник середнього рівня цукру в крові протягом останніх 3-4-х місяців. Його можна визначати й здоровим, для того щоб впевнитись, що все в нормі. У здорової людини цей показник має бути не більше 6,5%.

Інше в рубриці
Важливо знати
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
Інше в рубриці