Пошук
Close this search box.

.

Ми навіть не підозрювали, що це діабет

Олександра діа-мама
Коли Олександра готувала молодшого сина до щеплення, в аналізах випадково виявили високий ацетон. «Це був шок: ми перездавали, перевіряли знов і знов, але це був цукровий діабет». Олександра – медсетра в хірургії, тож можливі наслідки зрозуміла одразу

Ми навіть не підозрювали, що це діабет

Олександра діа-мама
Коли Олександра готувала молодшого сина до щеплення, в аналізах випадково виявили високий ацетон. «Це був шок: ми перездавали, перевіряли знов і знов, але це був цукровий діабет». Олександра – медсетра в хірургії, тож можливі наслідки зрозуміла одразу

Я виховую трьох дітей і мій молодший син, якому вісім, вже два з половиною роки живе з діабетом. Діагноз був поставлений абсолютно несподівано для всіх, тому що дитина відчувала себе добре, не втрачала вагу (правда, набрала за півроку тільки 300 грамів), спраги не було, вночі не вставав. Здавали аналізи, коли готувалися до щеплення, і вперше виявили ацетон! Потім перездавали аналізи і діагноз підтвердився.

Це був шок біль і відчай

Я працюю медсестрою в хірургії і відразу зрозуміла можливі наслідки. Це був шок, який плавно перейшов у біль, істерику, паніку і відчай. Так було три дні. Але потім, коли ми отримали більше інформації і розуміння, що з цим можна жити, прийшов спокій.

Інформацію про підрахунок Хлібних Одиниць, про щоденні ін’єкції, про вимір цукру я отримувала від більш дорослих дітей з обласної лікарні, від лікаря, з інтернету, а також зі спеціалізованих видань, які є у вільному доступі. Потім мені порадили київського лікаря-ендокринолога, який виявився не просто хорошим спеціалістом, а й чудовою людиною, з ним ми й досі на зв’язку.

З діабетом можна жити

Звичайно, труднощі і відчай бувають і зараз, але ми з цим живемо, і з цим можна жити! А як жити, вже залежить від нас самих. Діти з таким діагнозом ростуть, заводять сім’ї і це головне.

У нас бувають гіпоглікемії, десь 2-3 на місяць, але не важкі (цукор 2,8-3,4 ммоль/л). Син просто говорить, що йому погано. Для вимірювання цукру в крові ми користуємося глюкометром. Всупереч поширеному міфу, суворої дієти при цукровому діабеті дотримуватися не потрібно, можна їсти, що хочеться, просто деякі продукти – в помірній кількості. І, звісно, треба рахувати Хлібні Одиниці.

Діабет потрібно зрозуміти і прийняти

Головне в житті з цукровим діабетом – це бажання жити і жити правильно. Якщо вам чи вашій дитині поставили такий діагноз, краще, що ви можете зробити, – це зрозуміти і прийняти діабет. Це не хвороба, а спосіб життя (як вегетаріанство, наприклад). Їжу потрібно зважувати і не лінуватися! І пам’ятайте, що просто заборона для дитини не працює, адже діти будуть ховатися та їсти. Маленька дитина не розуміє, чому неможна! Чудово, коли вся сім’я переходить на правильний раціон без смаженого, жирного і солодкого, тоді і дитині простіше і легше.

 

***

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Запідозрити цукровий діабет, особливо у дитини – задача не з легких. Та в той же час, раннє виявлення та лікування діабету може знизити ризик розвитку багатьох ускладнень.

Поширені симптоми діабету:

• Часте сечовипускання
• Спрага
• Відчуття голоду
• Втома
• Порушення зору
• Повільне загоєння синців, ран, подряпин
• При діабеті 1 типу – втрата ваги, навіть якщо ви стали їсти більше
• При діабеті 2 типу – біль або оніміння рук

Пам’ятайте, ці симптоми діабету є найбільш типовими. Але у деяких людей перші симптоми настільки легкі, що можуть лишатися непоміченими.
Тож будьте уважними до себе та близьких. Розкажіть про ці симптоми знайомим, аби якомога більше людей зверталися до лікаря своєчасно.

Поділитись: