Ми навіть не підозрювали, що це діабет

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Я виховую трьох дітей і мій молодший син, якому вісім, вже два з половиною роки живе з діабетом. Діагноз був поставлений абсолютно несподівано для всіх, тому що дитина відчувала себе добре, не втрачала вагу (правда, набрала за півроку тільки 300 грамів), спраги не було, вночі не вставав. Здавали аналізи, коли готувалися до щеплення, і вперше виявили ацетон! Потім перездавали аналізи і діагноз підтвердився.

Це був шок біль і відчай

Я працюю медсестрою в хірургії і відразу зрозуміла можливі наслідки. Це був шок, який плавно перейшов у біль, істерику, паніку і відчай. Так було три дні. Але потім, коли ми отримали більше інформації і розуміння, що з цим можна жити, прийшов спокій.

Інформацію про підрахунок Хлібних Одиниць, про щоденні ін’єкції, про вимір цукру я отримувала від більш дорослих дітей з обласної лікарні, від лікаря, з інтернету, а також зі спеціалізованих видань, які є у вільному доступі. Потім мені порадили київського лікаря-ендокринолога, який виявився не просто хорошим спеціалістом, а й чудовою людиною, з ним ми й досі на зв’язку.

З діабетом можна жити

Звичайно, труднощі і відчай бувають і зараз, але ми з цим живемо, і з цим можна жити! А як жити, вже залежить від нас самих. Діти з таким діагнозом ростуть, заводять сім’ї і це головне.

У нас бувають гіпоглікемії, десь 2-3 на місяць, але не важкі (цукор 2,8-3,4 ммоль/л). Син просто говорить, що йому погано. Для вимірювання цукру в крові ми користуємося глюкометром. Всупереч поширеному міфу, суворої дієти при цукровому діабеті дотримуватися не потрібно, можна їсти, що хочеться, просто деякі продукти – в помірній кількості. І, звісно, треба рахувати Хлібні Одиниці.

Діабет потрібно зрозуміти і прийняти

Головне в житті з цукровим діабетом – це бажання жити і жити правильно. Якщо вам чи вашій дитині поставили такий діагноз, краще, що ви можете зробити, – це зрозуміти і прийняти діабет. Це не хвороба, а спосіб життя (як вегетаріанство, наприклад). Їжу потрібно зважувати і не лінуватися! І пам’ятайте, що просто заборона для дитини не працює, адже діти будуть ховатися та їсти. Маленька дитина не розуміє, чому неможна! Чудово, коли вся сім’я переходить на правильний раціон без смаженого, жирного і солодкого, тоді і дитині простіше і легше.

 

***

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Запідозрити цукровий діабет, особливо у дитини – задача не з легких. Та в той же час, раннє виявлення та лікування діабету може знизити ризик розвитку багатьох ускладнень.

Поширені симптоми діабету:

• Часте сечовипускання
• Спрага
• Відчуття голоду
• Втома
• Порушення зору
• Повільне загоєння синців, ран, подряпин
• При діабеті 1 типу – втрата ваги, навіть якщо ви стали їсти більше
• При діабеті 2 типу – біль або оніміння рук

Пам’ятайте, ці симптоми діабету є найбільш типовими. Але у деяких людей перші симптоми настільки легкі, що можуть лишатися непоміченими.
Тож будьте уважними до себе та близьких. Розкажіть про ці симптоми знайомим, аби якомога більше людей зверталися до лікаря своєчасно.

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Посилання
1. American Diabetes Association

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

Дитинство з діабетом

Катрусі 13 років, з них 12 у дівчинки діабет. Зараз вона вчиться тримати цукор під контролем самостійно і зовсім не соромиться діабету. А всім допитливим Катя з іронією каже, що в неї все добре, а на руці просто встановлено GPS-навігатор

Читати далі »

Сім’я – моя опора та підтримка!

«Я сподіваюся, що своєю історією допоможу людям із цукровим діабетом почати ставитися правильно до свого життя і свого здоров’я». Люся має цукровий діабет з 14 років. В інтерв’ю вона розказала, як вдається впоратися з діабетом і де вона знаходить мотивацію та підтримку

Читати далі »

Щасливе дитинство з діабетом

«…Після тяжкого грипу ми потрапили в лікарню: донька танула на очах. Тоді, в 2019 році, ми вперше почули цей діагноз: діабет». Зараз у восьмирічної Маші щасливе дитинство: школа, друзі, танці, великий теніс, флай-йога.

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами 

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету

Приєднуйтесь до нас

Слідкуйте за новинами у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії людей з діабетом

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету

Копіювання вімкнено | Копирование отключено