Пошук
Close this search box.

Том Генкс: життя із діабетом

Пам’ятаєте відому фразу із «Форреста Гампа», яку головний герой каже на початку фільму? «Життя як коробка шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, яка начинка тобі трапиться». Ця фраза трохи іронічна: начинка цукерки Тома Генкса — цукровий діабет 2-го типу
Table of Contents

Очікуваний сюрприз

У 2013 році на Late Show він уперше розповів ведучому Девіду Леттерману та всій Америці про той самий, доленосний, візит до лікаря. За словами актора, це не стало для нього несподіванкою: «Я прийшов до лікаря, і він мені каже: „Пам’ятаєш про високий рівень цукру, із яким ти живеш, відколи тобі виповнилося 36? Вітаю, хлопче, у тебе діабет 2-го типу”». Попередивши співчуття, Том зазначив, що діабет контролюється, розсміявся і додав: «Щось нас усе ж-таки мусить убити, Дейве»1

«Я був повним ідіотом…»

У Тома Генкса високий рівень глюкози в крові визначили у тридцятирічному віці, і він мав генетичну схильність до діабету2. Здавалося б, хворобі можна було запобігти, проте Генкс не поставився серйозно до власного здоров’я. Але долю не обманути: урешті-решт навіть голлівудським зіркам доводиться розплачуватися за «грішки» юності. Актор зізнається, що картає молодого себе за спосіб життя: «Я був гладким. Ви бачили мене у фільмах, ви знаєте, який я мав вигляд. Я був повним ідіотом»3. Дійсно, ролі в кіно змушували Тома то різко набирати вагу, то так само різко її скидати. Він погладшав на 13,5 кг для ролі Джиммі Дугана у «Їхній власній лізі», а потім одразу схуд на 25, щоб зіграти Чака Ноланда в «Ізгої»4. Проте не лише професія змушувала Генкса ризикувати здоров’ям. «Я належу до покоління ледачих американців, які бездумно танцюють на вечірці, а на ранок прокидаються із хворобою», — каже актор5.

Зараз Генкс жартує, що пробував зупинити розвиток діабету, виймаючи булочки із чізбургерів, однак спосіб виявився невдалим6.

Назад у старшу школу

Том мав рацію, коли пов’язував діабет із зайвою вагою. На тому самому шоу Леттермана він розповів про один із візитів до лікарки. «Вона мені каже: «Якщо ви схуднете до тієї ваги, що була у вас у старшій школі, ви будете абсолютно здоровим». А я їй на це: «Тоді я точно до скону житиму з діабетом»», — розсміявся Генкс7.

Без паніки!

Невдовзі після камінг-ауту Тома журналіст Red Carpet News поцікавився в актора про його почуття з приводу діагнозу. Генкс у своїй звичній, жартівливій манері відповів, що коли щось і звалить його з ніг, то це точно буде не діабет 2-го типу. Актор сказав, що в кожної людини є певні проблеми зі здоров’ям. Як приклад Том навів свій випадок, зізнавшись, що в нього ніколи не було проблем із холестерином, але тіло та спосіб життя «подарували» йому високий рівень глюкози. Хоча і щодо цього актор абсолютно спокійний: він сказав, що знає, що робити, та має доступ до хороших лікарів і здорової їжі8.

«Це частина життя»

На пресконференції під час BFI London Film Festival журналісти спитали Тома, чи не стане діагноз перешкодою для нових зйомок. Генкс заявив, що діабет не завадить йому жити повноцінно. «Діабет — це правильно харчуватися, займатися спортом та приймати ліки. Я добре почуваюся, — сказав актор і звернувся до аудиторії: Підніміть руки ті, у кого високий рівень цукру в крові. Одна людина тут, двоє на задніх рядах… Бачите, — він перевів погляд на журналістів, — підвищений рівень глюкози крові — це частина життя9».

Читайте більше у статті “План з приборкування діабету”

Здорові як ніколи

Не буває лиха без добра — дружина Генкса, акторка Ріта Вілсон зізналася журналу People, що вони разом із чоловіком змінили спосіб життя та почуваються здоровими як ніколи. Ріта розповіла, що завдяки дієті та фізичним навантаженням покращився не лише фізичний, а і моральний стан їхнього подружжя. «У молодості ти слідкуєш за харчуванням і тренуєшся, тому що хочеш мати чудовий вигляд, — пояснила актриса, — а зараз тому, що хочеш чудово почуватися». «Коли в тебе покращується самопочуття та знижується вага, з’являється так багато життєвої енергії. Ти не пропускаєш потрібних речей через стан здоров’я», — додала вона10.

Читайте більше у статті “Сім’я – моя опора та підтримка”

Філософію Тома можна висловити англійською фразою «It’s not a big deal» — «Невелика біда». Актор потоваришував із своїм діагнозом, навчився приборкувати рівень глюкози і живе щасливо. Рецепт щастя старий як світ: правильно харчуватися, займатися спортом, регулярно обстежуватися та не хвилюватися. І тоді начинка вашої цукерки не буде для вас неприємним сюрпризом.

UA24CD00056