Пошук
Close this search box.

Київ долучається до міжнародної програми «Міста долають діабет»

Київ долучається до міжнародної програми «Міста долають діабет», основна мета якої – вчасна діагностика, якісне лікування та профілактика цукрового діабету серед населення.
Table of Contents

19 листопада Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз підпишуть Протокол про наміри щодо співробітництва у сфері боротьби з цукровим діабетом.

Після презентації програми «Міста долають діабет», яка реалізовуватиметься в м. Київ, та підписання Декларації, лікарі та державні експерти проведуть обговорення проблем поширення діабету в Києві та Україні, а також лікування та профілактики цього захворювання. Поділяться результатами дослідження серед лікарів та широкої громадськості щодо проблем поширення цукрового діабету та кроків, необхідних для того, щоб зупинити поширення зростання цього захворювання.

Спікери:

  • Олє ЕГБЕРГ МІККЕЛЬСЕН, Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні
  • Ганна СТАРОСТЕНКО, заступниця голови КМДА
  • Владислав МОРОЗ, генеральний директор «Ново Нордіск Україна»
  • Любов СОКОЛОВА, лікарка-ендокринолог
  • Дмитро СКІРГІКО, сімейний лікар
  • Наталія ВЛАСЕНКО, голова Київського благодійного фонду «Діабетик»

Онлайн-трансляція події буде доступна на Facebook та YouTube

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. В Україні блиько 3,5 млн українців живуть з діабетом зараз, але лише 1,2 млн знають про це та отримують лікування.

Запізно виявлений та лікований цукровий діабет є серйозним фактором ризику розвитку таких важких ускладнень як серцево-судинні захворювання, ретинопатії, нефропатії, ампутації нижніх кінцівок тощо. Діабет та його ускладнення впливають на якість життя людей, систему охорони здоров’я та суспільство. Саме тому у 2014 році в Данії запустили ініціативу «Міста долають діабет», аби контролювати та припинити поширення діабету та ожиріння у містах. Започаткували її Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія Ново Нордіск. За 7 років програма охопила 40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі, а Київ буде 41 містом-партнером, яке приєднається заради досягнення спільної мети.

UA24CD00074