Пошук
Close this search box.

Марина

Table of Contents

Цукровий діабет у мене з двох років, і вже 24 роки я живу з цим діагнозом. Я люблю говорити, що це не діагноз і не хвороба. Я вважаю, що діабет – це мій друг, який допомагає мені ставати кращою і дотримуватися здорового способу життя.

Гіпо і мої особливості

Мій рівень цукру дуже залежить від фізичних навантажень. Я ношу помпу і, знаючи таку свою особливість, відключаю введення базового інсуліну, коли потрібно. Але навіть це не запобігає зниженню рівня цукру на будь-яку фізичну активність. Тому якщо я буду стрибати, бігати, займатися спортом або просто довго гуляти містом пішки, то я завжди беру з собою літрову пляшку соку. Це допомагає контролювати рівень цукру і уникати гіпо. Ще мої гіпоглікемії пов’язані зі змінами погоди. Якщо скоро піде дощ, сніг або температура повітря сильно зміниться, у мене, швидше за все, буде гіпоглікемія.

Мій цільовий діапазон рівня цукру в крові від 5 до 10 ммоль/л. Тобто цукор 4,5 ммоль/л вже низький, я намагаюся його коригувати. Якщо я встигаю зреагувати на незначне відхилення від моїх цільових показників, то я не вважаю це гіпоглікемією. Я ношу пристрій для добового моніторингу глюкози, завдяки йому у мене виходить попередити зниження цукру. Я можу заздалегідь зреагувати, не допускаючи низьких значень глюкози в крові. Мій час в цільовому діапазоні 85%, глікований гемоглобін 6,2%.

Іноді все-таки виникають неконтрольовані гіпоглікемії, коли цукор падає з незрозумілих причин, і нормальний рівень глюкози в крові відновити складно. Такі трапляються зі мною приблизно 2-3 рази на місяць. Мені пощастило, бо я перебуваю в контакті з моїм ендокринологом майже 24/7, ми спілкуємося в месенджерах і підписані один на одного в соціальних мережах. Мій ендокринолог може відповісти на мою історію в інстаграм і розповісти, що робити в тій чи іншій ситуації.

Важка гіпоглікемія

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин на ринку, на одеському Привозі.

Коли ми пішли на ринок, мій цукор був 3.5 ммоль/л, це не дуже низький показник, як для стандартного визначення гіпо. Я випила сік, але перед очима все пливло, я стала трохи загальмованою. Відразу спробувала сказати подрузі, яка була зі мною, що у мене гіпоглікемія і мені потрібна допомога, але не могла вимовити і слова. Я спробувала написати їй на телефоні про те, що у мене низький цукор, але не змогла написати – літери пливли перед очима і не складалися в слова. Потім у мене перекривило обличчя. Подруга запитала, який у мене цукор, високий або низький. Я змогла відповісти тільки жестом.

Після цього випадку довгий час я боялася виходити на вулицю, постійно думала, що зі мною може щось статися і нікого не буде поруч. Згодом цей страх пройшов, але все ще залишається побоювання перед серйозними гіпоглікеміями, які я не зможу контролювати.

Я не ношу браслет з написом, що у мене цукровий діабет, вважаю, що це малоінформативно. Люди не зрозуміють, що зі мною робити і як мені допомогти тільки за написом на браслеті. У мене є картка в паспорті, де вказані мої дані, тип діабету і коротка інструкція, як мені допомогти при симптомах гіпоглікемії. Сподіваюся, що незабаром більше людей дізнаються про те, що таке гіпоглікемія, як її розпізнати і допомогти людині в цьому стані.

Діабет для мене не хвороба. Якщо розуміти, приймати і справлятися з ним, він не заважає жити. Мені здається, що це начебто постійно домовлятися з кимось незговірливим. Але якщо домовитися, то діабет допоможе любити себе, піклуватися про себе і своє здоров’я.