Пошук
Close this search box.

Всесвітній день боротьби з діабетом-2020

Із метою привернути увагу людства до проблем діабету, що особливо загострилися на початку 80-х років ХХ століття, Міжнародна діабетична федерація (IDF) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) виступили з ініціативою оголосити 14 листопада Всесвітнім днем боротьби з діабетом (World Diabetes Day) або Всесвітній день діабету (ВДД)
всемирный день диабета, девочка
Table of Contents

У режимі онлайн, у ритмі здорової ходи та в інноваційному форматі

Україна разом зі світом і з кожним, хто потребує підтримки!

Цього року заходи, присвячені Всесвітньому дню діабету, в усьому світі пройшли у форматі онлайн. Об’єднані в один потужний форум заради здоров’я – спілкувалися, вчилися, ділилися досвідом, шукали друзів та відповіді – дистанційно. Хіба що прогулювалися учасники міжнародного діа-марафону – Всесвітнього маршу проти діабету – Global diabetes Walk в реальності, а їхніми життєстверджуючими фотозвітами з усіх куточків планети вже рясніють офіційна сторінка Global diabetes Walk та соціальні мережі. Знайти публікації з маршу можна за хештегом #UAdiawalk y Facebook та Instagram.

Вже 25 років як Україна, в якій понад 1,2 млн осіб з цукровим діабетом, за ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України (МДАУ) приєдналася до міжнародної спільноти. Партнером заходів традиційно виступає фармацевтична компанія «Ново Нордіск Україна», яка вже понад 90 років є лідером інновацій у лікуванні діабету. Крім того, компанія здобула колосальний досвід та можливості допомагати людям з іншими серйозними хронічними захворюваннями, такими як гемофілія, порушення росту та ожиріння.

Онлайн-формат заходів у рамках ВДД не завадив їм стати дуже важливими і корисними для людей з діабетом. «Напередодні 14 листопада, розповідає президент МДАУ Людмила Петренко, телефон у нашому офісі не замовкав: всі питали, чи відбудуться цьогоріч традиційні заходи через ситуацію з COVID-19 та можливим оголошенням локдауну. Зрозуміло, що був знайдений компроміс – протягом 11-13 листопада в агенції «Укрінформ» відбулася змістовна онлайн-конференція, тематично об’єднана з гаслом світових заходів «Медсестра та діабет». Люди з діабетом та їх близькі отримали унікальну можливість послухати експертів, доступ до яких у звичайному житті доволі непростий. Це і досвідчені лікарі, що розповіли про інноваційні підходи у лікуванні цукрового діабету, і захоплені діти з діабетом та їх чудові батьки, і представники влади, що піднімали дуже наболілі питання державної програми реімбурсації інсулінів. Також за підтримки наших партнерів ми отримали можливість забезпечити українців корисними матеріалами та книгами, які зібрали світовий досвід лікування діабету та цілком повноцінного життя з ним. Вручити їх усім бажаючим ми зможемо поступово у нашому офісі, дотримуючись вимог карантину».

Активно підтримали заходи до ВДД в Україні Київський благодійний фонд «Діабетик» та його онлайн-форум «ДіаСфера», харківська ГО «Діа-Дзен» та форум «Жити з діа», МОДА (Миколаївсько-Одеська діабетична асоціація). Та їхня діяльність не будується від дати до дати, ці організації об’єднуть людей з цукровим діабетом, аби бути в курсі медичних інновацій та не відчувати себе покинутими на самоті із своїм недугом.

«Метою форуму було дати максимум корисної експертної інформації людям, що живуть з діабетом, та їхнім родичам, – пояснює Юлія Кукліна, співзасновниця «Діа-Дзен». –  Для нас це важливо, тому що діабет — це частково соціальне захворювання, адже людині потрібно змінювати спосіб життя. З іншого боку, зараз, під час епідемії, доступ до кваліфікованої медичної допомоги дуже ускладнений. Втім, як і до адвокатської. Тому одна з наших віртуальних кімнат так і називалася «Захист прав пацієнтів». Ми запросили спеціалістів з НСЗУ, юристів, депутата Харківської обласної ради, які розказали менш відомі нам деталі щодо захисту прав людей з діабетом».

Юлія вважає, що важливою частиною форуму був особистий досвід гостей: «Наприклад, у нас був блогер Дмитро Іванов, який розказав про найновітніші діа-гаджети. Багато людей в Україні ними вже користуються, але лікарі про них розповісти не можуть, бо прилади у нас в країні не сертифіковані. Інша спікерка розказала про те, як вона подолала свій сором діабету. Вона довго приховувала діагноз, через це не могла досягти компенсації, адже на роботі, гуляючи з друзями, не могла ані поміряти цукор, ані ввести інсулін».

Юлія Кукліна розповідає, що хоча мета форуму – дати змогу поспілкуватися безпосередньо зі спікерами, для тих, хто не зміг приєднатися з технічних причин, доступний запис. «На самому форумі було близько 200 людей, але ми думаємо, що відео охопить близько тисячі», – запевнила вона. З матеріалами форуму можна ознайомитися на Facebook-сторінці організації.

А от учасники діа-марафону Global diabetes Walk гулятимуть ще весь листопад. Та чому б і не весь наступний рік, адже прогулянки на свіжому повітрі – запорука здоров’я!

За всіма подіями Всесвітнього Дня боротьби з діабетом в Україні і в світі слідкуйте у розділі та на сторінці у Facebook.

UA24DI00048