Пошук
Close this search box.

Пішки від діабету

Після встановлення діагнозу «цукровий діабет», у першу чергу, необхідно дотримуватися призначеного лікування, рекомендованого харчування, вимірювати рівень глюкози в крові та дослухатися до всіх приписів лікарів
человек идёт по траве
Table of Contents

Але повсякденне життя складається не лише з прийому ліків та приготування їжі, а тому воно теж вимагає корекції. Інколи варто лише трішечки змінити звички, аби отримати прекрасний результат. Наприклад, просто полюбити прогулянки пішки!

Кроком руш!

Не секрет, що активний спосіб життя та помірні фізичні вправи корисні кожній людині, незважаючи на її загальний стан здоров’я. Відомим та доведеним є факт, що фізичне навантаження нарівні з призначеними ліками та відкоригованою дієтою відіграє неабияку роль у лікуванні діабету, предіабету, а також їх профілактиці, оскільки в разі підвищення фізичної активності клітини стають чутливішими до інсуліну.1

На жаль, від діабету не застрахований ніхто: ні люди похилого віку, ні молодь, ні діти. Звісно, їхня активність та спосіб життя разюче відрізняються. Однак, якщо ви ніколи не виконували фізичних вправ, то після встановлення діагнозу не потрібно одразу ставити олімпійські рекорди. Важливо почати і впевнено покращувати свою фізичну форму.

Надзвичайно корисною може виявитися звичайна ходьба, яка є одним з найпопулярніших видів фізичної активності у людей з діабетом.2 Вона розслабляє та не потребує жодних затрат, особливої підготовки чи докорінної зміни звичного життя. Це не означає, що від сьогодні доведеться годинами ходити пішки, щоб покращити своє самопочуття. Просто зробіть ходьбу способом життя та насолоджуйтеся нею. Ходіть пішки з рідними та друзями, слухайте музику чи аудіокниги під час прогулянки в парку, придумайте собі різні маршрути, пораючись на ділянці, крокуйте на невеликі дистанції у справах замість користування транспортом, за можливості піднімайтеся сходами, а не ліфтом.

Наукові факти

Користь активного способу життя та фізичного навантаження, зокрема ходьби, неодноразово досліджували науковці.

Так, Американська діабетична асоціація стверджує, що вправи допомагають м’язам засвоювати глюкозу з крові, запобігаючи її накопиченню в кровотоці. Результат може спостерігатися протягом кількох годин або навіть днів, але не постійно, саме тому важливо зробити регулярні фізичні навантаження своєю корисною звичкою.3

Журнал Diabets Care опублікував дослідження стану здоров’я людей похилого віку з неприйняттям глюкози, у якому стверджує, що три 15-хвилинні прогулянки в помірному темпі після їди щодня були настільки ж ефективними щодо зниження рівня глюкози в крові, як одна 45-хвилинна прогулянка у такому самому темпі.4 Тому кожен може обрати прийнятні для себе темп і час ходьби.

Усе геніальне — просто

Скористайтеся кількома порадами для того, щоб ходьба була на користь.

  • Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, який допоможе встановити поточний рівень вашої активності та порекомендує необхідне навантаження з урахування дієти, призначених ліків і перебігу захворювання.
  • Не намагайтеся одразу пройти велику відстань або ходити кілька годин. Починайте з піших прогулянок у помірному темпі та поступово пришвидшуйте темп і тривалість.
  • Шукайте прийнятне навантаження: розбийте прогулянку на кілька нетривалих етапів протягом дня або ходіть довше один раз на день.
  • Можете скористатися програмами чи пристроями для вимірювання кількості кроків, щоб контролювати кілометраж та своє самопочуття. Порівняння результатів мотивуватиме вас до нових звершень.
  • Дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо вимірювання рівня глюкози в крові. Можливо, доведеться проводити виміри до, після чи під час ходьби, щоб розуміти, як навантаження впливає на ваш організм, та вчасно коригувати його.5
  • Ваше взуття повинно бути дуже зручним як у повсякденному житті, так і для прогулянок, щоб запобігти появі пухирів чи виразок.
  • Беріть з собою на прогулянку воду та їжу, рекомендовану вашою схемою харчування, а також призначені ліки.

Ці нескладні поради допоможуть вам організувати своє дозвілля так, щоб воно було не лише приємним і захопливим, а й корисним для здоров’я! Нехай ваше життя буде повноцінним та наповненим яскравими барвами, а ви будете впевненими в собі завдяки можливості контролювати свій стан і впливати на нього такими приємними речами, як звичайна прогулянка.

UA24CD00042