Проста операція позбавить від інсулінових уколів

Новий метод лікування дванадцятипалої кишки дозволить людям з діабетом 2-го типу відмовитись від болючих ін’єкцій
Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
doctor holding organs
Table of Contents

Процедура відновлення слизової оболонки дванадцятипалої кишки, яку почали використовувати в 2016 році¹, проводиться за допомогою ендоскопа. Нідерландські вчені протестували цей мінімально інвазивний метод на 16 добровольцях з діабетом 2-го типу. Після операції учасники дотримувались рекомендацій щодо здорового способу життя, а також щоденно приймали ліки, які знижують рівень глюкози.

Через 6 місяців після процедури 12 добровольців (75%) змогли відмовитися від ін’єкцій інсуліну. Показник HbA1c у них знизився до 7.5%, а через 12 місяців  — до 6.7%. Крім того, через 6 місяців вміст жиру в печінці цих 12 учасників зменшився з 8.1% до 4.6%, а згодом знизився й індекс маси тіла  — з 29.8 перед початком експерименту до 25.5 через рік.

Але навіть ті учасники, які все ще потребували уколів інсуліну, зменшили кількість ін’єкцій в середньому з 35 до 17 на день.

“Багато людей з діабетом 2-го типу з радістю відмовляться від інсулінової терапії,  адже вона супроводжується набором ваги та випадками гіпоглікемії”,  — запевняє провідна авторка дослідження, доктор Сюзан Майрінг з Медичного центру Амстердамського університету. Але потрібні більш широкі дослідження, аби переконатися в ефективності запропонованої терапії.

UKR.DIA.MCM.24.12.2020.9