Пошук
Close this search box.

Проста операція позбавить від інсулінових уколів

Новий метод лікування дванадцятипалої кишки дозволить людям з діабетом 2-го типу відмовитись від болючих ін’єкцій
doctor holding organs
Table of Contents

Процедура відновлення слизової оболонки дванадцятипалої кишки, яку почали використовувати в 2016 році¹, проводиться за допомогою ендоскопа. Нідерландські вчені протестували цей мінімально інвазивний метод на 16 добровольцях з діабетом 2-го типу. Після операції учасники дотримувались рекомендацій щодо здорового способу життя, а також щоденно приймали ліки, які знижують рівень глюкози.

Через 6 місяців після процедури 12 добровольців (75%) змогли відмовитися від ін’єкцій інсуліну. Показник HbA1c у них знизився до 7.5%, а через 12 місяців  — до 6.7%. Крім того, через 6 місяців вміст жиру в печінці цих 12 учасників зменшився з 8.1% до 4.6%, а згодом знизився й індекс маси тіла  — з 29.8 перед початком експерименту до 25.5 через рік.

Але навіть ті учасники, які все ще потребували уколів інсуліну, зменшили кількість ін’єкцій в середньому з 35 до 17 на день.

“Багато людей з діабетом 2-го типу з радістю відмовляться від інсулінової терапії,  адже вона супроводжується набором ваги та випадками гіпоглікемії”,  — запевняє провідна авторка дослідження, доктор Сюзан Майрінг з Медичного центру Амстердамського університету. Але потрібні більш широкі дослідження, аби переконатися в ефективності запропонованої терапії.

UA24CD00082