Зайва вага пов’язана із особливостями мозку

Об’єм талії у дитини залежить від ділянки мозку, яку називають прилеглим ядром або “центром задоволення”
Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
fat boy
Table of Contents

Попередні дослідження вже довели¹, що “центр задоволення” бере участь у формуванні нездорових харчових звичок у дорослих. Аби дізнатися більше про структуру цієї ділянки мозку та її зв’язок з набором ваги у юному віці, група американських науковців скористалася даними “Дослідження когнітивного  розвитку підлітків”, яке охоплює близько 12 000 дітей.

Науковці вивчили інформацію про понад 5 400 учасників дослідження віком 9-10 років. З них понад 2000 прийшли на щорічне контрольне обстеження.  Кількість жиру в організмі дітей вимірювали, виходячи з середньої окружності талії учасників. За рік цей показник збільшився в середньому на 2.76 см для кожної дитини.

У дітей, що прийшли на контрольне обстеження, також визначили щільність клітин в прилеглому ядрі, використовуючи неінвазивний метод дифузійної МРТ. Виявилось, що щільність клітин у цій ділянці корелюється з різницею в об’ємі талії.

Причиною різниці у щільності клітин можуть бути запальні процеси, викликані раціоном, багатим на жири. Але потрібні подальші дослідження, аби точно визначити чинники змін у клітинній структурі мозку.

UKR.DIA.MCM.24.12.2020.7