Пошук
Close this search box.

Зайва вага пов’язана із особливостями мозку

Об’єм талії у дитини залежить від ділянки мозку, яку називають прилеглим ядром або “центром задоволення”
fat boy
Table of Contents

Попередні дослідження вже довели¹, що “центр задоволення” бере участь у формуванні нездорових харчових звичок у дорослих. Аби дізнатися більше про структуру цієї ділянки мозку та її зв’язок з набором ваги у юному віці, група американських науковців скористалася даними “Дослідження когнітивного  розвитку підлітків”, яке охоплює близько 12 000 дітей.

Науковці вивчили інформацію про понад 5 400 учасників дослідження віком 9-10 років. З них понад 2000 прийшли на щорічне контрольне обстеження.  Кількість жиру в організмі дітей вимірювали, виходячи з середньої окружності талії учасників. За рік цей показник збільшився в середньому на 2.76 см для кожної дитини.

У дітей, що прийшли на контрольне обстеження, також визначили щільність клітин в прилеглому ядрі, використовуючи неінвазивний метод дифузійної МРТ. Виявилось, що щільність клітин у цій ділянці корелюється з різницею в об’ємі талії.

Причиною різниці у щільності клітин можуть бути запальні процеси, викликані раціоном, багатим на жири. Але потрібні подальші дослідження, аби точно визначити чинники змін у клітинній структурі мозку.

UA24CD00080