Навіщо лікувати діабет? Іноді опускаються руки…

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Перш за все — зупиніть негативні думки. Сядьте (або ляжте) зручніше, заплющте очі, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Це допоможе повернути рівновагу та приборкати негативні думки. А тепер давайте детальніше розглянемо питання, які вас турбують.

Чи має лікування сенс?

Почнемо з того, що цукровий діабет належить до хвороб, які потребують постійного контролю за станом здоров’я. Цей діагноз суттєво змінює звичне життя: необхідно регулярно слідкувати за складом продуктів і вираховувати кількість вуглеводів, а за потреби вживати призначені ліки чи інсулін.

Постійне внесення невеликих змін — невід’ємна складова на початку співіснування з діабетом. Спершу прийняти ці зміни досить важко, але після отримання позитивних результатів більшість людей, хворих на цукровий діабет, змінює свої пріоритети та адаптується до нових правил.

При діабеті важливо сумлінно виконувати поради лікаря. Спробуйте призвичаїтися до думки, що ви робите це задля власного здоров’я. Хваліть себе за витримку та впевненість у собі. Додайте яскравості таким діям, як підрахунок хлібних одиниць (ХО) або записи в щоденнику харчування, щоб вони не перетворювалися на рутину: робіть записи різнокольоровими ручками, оздобте щоденник веселими наліпками тощо. Гарний настрій — запорука доброго самопочуття.

Гарною новиною є те, що нещодавно вчені з Медичної школи при Університеті Дж. Вашингтона провели дослідження нового способу лікування цукрового діабету тяжкої форми у гризунів. Вони перепрограмували клітини шкіри людини із синдромом Вольфрама у стовбурові, використавши генетичне редагування. З цього матеріалу було отримано інсулінпродукуючі клітини, які ввели групі мишей. Після процедури рівень глюкози в крові гризунів нормалізувався та зберігався таким протягом 6 місяців. 1

Зараз дослідники працюють над спрощенням процесу отримання редагованих стовбурових клітин. Для людей із діабетом це означає, що в перспективі вчені зможуть використовувати їхній аналіз сечі для того, аби отримати потрібну кількість клітин, виправити в них індивідуальні мутації та пересадити їх назад пацієнту. Результатом стане повне одужання від діабету. Сподіваємося, що чекати наукового прориву залишилося недовго.

Ти не один!

Цукровий діабет — досить поширена хвороба: на неї страждає у середньому від 3 до 5% населення будь-якої країни. Серед людей із цим діагнозом є багато всесвітньо відомих зірок: це футболіст Пеле, актори Том Хенкс, Анджеліна Джолі, Сальма Хайєк, співак Елвіс Преслі, хокеїст Боббі Кларк і багато інших. Кожному з них довелося переглянути свої звички та бажання і навчитися не тільки жити із цукровим діабетом, а й займатися улюбленою справою. Важливу роль у цьому зіграла підтримка оточення.

Щоби допомагати іншим справлятися з тими викликами, які приносить із собою діабет, люди із цим діагнозом створюють групи підтримки. Там вони діляться історіями зі свого життя при діабеті, дають корисні поради, обговорюють плани на майбутнє.

Рекомендуємо вам знайти таку групу підтримки поруч із вашим домом, і ви побачите, скільки чудових, неймовірних людей можна там зустріти. Послухайте їхні розповіді, придивіться до облич, що сяють життям, — ви теж зможете бути щасливим!

Також не варто відмовляти собі у спілкуванні з колегами та друзями. Придумайте універсальне пояснення, чому ви не куштуватимете ту чи іншу страву або не будете брати участь у якихось розвагах, та без сумнівів використовуйте його. Ви маєте право розважатися так, як вам цікаво і комфортно.

Що можна, а що ні

Якщо виважено поставитися до свого діагнозу, можна прожити довге, сповнене яскравих барв і глибокого сенсу життя. Дуже важливо знайти заняття, яке вам подобається: можливо, ви вмієте малювати в комп’ютерній програмі, чи у вас прихований геніальний фотограф або чекає свого зіркового часу Джоан Роулінг.

Багато жінок із діабетом мріють про материнство, але не наважуються завагітніти. Материнство при такому діагнозі покладає на жінку велику відповідальність: від неї залежатиме як власне самопочуття, так і розвиток майбутньої дитини. Перш за все потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем. Зазвичай лікар призначає регулярні аналізи на протягом 3 місяців перед зачаттям та ухвалює позитивне рішення за умови, що за цей період показники рівня глюкози будуть стабільними. Надалі вагітність перебігатиме під постійним спостереженням лікарів-акушерів.

Якщо вам подобається спорт, порадьтеся з лікарем і з’ясуйте, які його види вам не зашкодять. Фізичні навантаження при діабеті мають важливе значення, оскільки зростає ризик надлишкової маси тіла. Але потрібно підібрати вправи, орієнтуючись на стан вашого здоров’я та показники аналізів: занадто велике напруження може спричинити підвищення рівня глюкози в крові.

У разі правильного лікування і, що особливо важливо, правильного ставлення до діабету, він не стане на заваді повноцінному, насиченому творчістю, активному життю. Вірте у свої можливості, дотримуйтеся режиму харчування, спілкуйтеся з позитивними людьми та займайтесь улюбленою справою — і у вас усе буде добре!

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
ПІДПИСКА

Підсумки тижня

7 днів – в одному повідомленні
Пояснюємо, що нового у світі діабету

Приєднуйтесь до нас!

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

Діагностика цукрового діабету 1-го типу

Цукровий діабет типу 1 характеризується абсолютним дефіцитом інсуліну, вироблення якого стає неможливим через порушення функції підшлункової залози. Цей тип діабету також називають інсулінозалежним, оскільки для нормалізації рівня глюкози в крові необхідно регулярно вводити в організм певну кількість інсуліну

Читати далі »

Несолодке “солодке” дитинство – симптоми та ознаки діабету у дитини

Поширене колись твердження, що «діабет – це хвороба дорослих», нині не актуальне. Про це свідчить статистика. Чому так відбувається та про що варто знати батькам, аби не проґавити цю недугу в дитини – читайте далі

Читати далі »

Звичайна перевтома чи тривожний сигнал? Розпізнаємо симптоми діабету 2-го типу

Симптоми діабету підступні: на них легко не звернути увагу, прийнявши за звичайну перевтому. Тому важливо уважно слідкувати за своїм організмом і не чекати, доки «само пройде». Не пройде, якщо не лікувати. У вас лише одне тіло, і його здоровий стан – ваша відповідальність

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету