Діабет та вагітність

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Природа відвела жінці унікальну роль у продовженні роду, переклавши на неї майже всю відповідальність за здоров’я нащадків. Саме у жіночому організмі відбувається таємничий і великий процес перетворення двох злитих маленьких клітинок у складну організовану мислячу структуру – «ЛЮДИНУ». Дев’ять місяців мати і дитина є одним цілим. У цей час будь-яке нездужання матері одразу відбивається на дитині, призводячи деколи до невиправних наслідків протягом усього її самостійного життя. Прикро, що більшість цих наслідків можна було би уникнути…

Ми чудово розуміємо всі переживання, сумніви і хвилювання, які відвідують Вас останнім часом і, повірте, намагатимемося зробити все можливе, щоб материнство принесло Вам щастя. Для цього ми повинні бути максимально відверті один з одним.

Немає сенсу приховувати від Вас інформацію, незнання якої може обернутися трагедією. Не відкидайте одразу наші рекомендації, які не співпадають із Вашими уявленнями і життєвими планами або здаються занадто жорсткими. На жаль, усі вони ґрунтуються на гіркому досвіді багатьох вагітних жінок з цукровим діабетом, які, на відміну від Вас, не приділяли належної уваги компенсації вуглеводного обміну.

Будь-яке хронічне захворювання у матері в період вагітності становить більшу або меншу загрозу здоров’ю майбутнього малюка. На жаль, цукровий діабет тут не є виключенням. Чи це означає, що Вам не слід народжувати дитину? Звичайно, ні!

Насамперед, Ви повинні усвідомити, що народження здорової дитини можливе лише за наявності компенсації цукрового діабету не тільки протягом усієї вагітності, але й щонайменше двох-чотирьох місяців перед зачаттям. Ця обов’язкова умова продиктована тією обставиною, що головним джерелом усіх негараздів під час вагітності за наявності цукрового діабету є підвищений цукор у крові. Найнадійнішим критерієм оцінки ступеня компенсації цукрового діабету є глікований гемоглобін (HbA1c). На цей час численними спостереженнями доведено, що за наявності у матері нормального рівня глікованого гемоглобіну частота можливих ускладнень у дитини наближається до значень у здоровій популяції.

Підвищений рівень глікованого гемоглобіну у Вас на момент зачаття і під час найперших тижнів вагітності може спричинити порушення закладки внутрішніх органів у Вашого малюка і призвести до розвитку тяжких вад розвитку серця, нирок, кишечнику, нервової системи і інших органів, які можуть бути несумісними з життям. Настання вагітності на фоні декомпенсації цукрового діабету є дуже небезпечним також і для Вас. Так, подібна ситуація необоротно погіршує функцію нирок, зір, різко підвищує ризик артеріальної гіпертензії і передчасних пологів, коли дитина ще не готова до самостійного життя. Навіть швидко досягнувши нормального рівня цукру в крові при настанні вагітності, яка виникла в умовах декомпенсації цукрового діабету, уникнути цих небажаних наслідків гіперглікемії, нажаль неможливо. Найвідповідальніший період внутрішньоутробного розвитку, а саме закладка всіх життєво важливих органів, відбувається у перші тижні вагітності. Тому якщо вагітність у Вас виникла на фоні декомпенсації цукрового діабету, шанси народити абсолютно здорову дитини практично мізерні і прирівнюються до дива. Так, якщо рівень глікованого гемоглобіну до моменту зачаття становить 10%, ризик розвитку тяжких вад розвитку у дитини наближається до 50%, тобто кожна друга дитина народжується з вродженою вадою! Не слід підбадьорювати себе, що саме Ваш малюк не опиниться серед них. Це не та ситуація, при якій можна покластися на «а раптом». Ризик невиправдано високий, а наслідки невиправні. Достатньо мати на увазі, що навіть за відсутності очевидних тяжких вад розвитку, такі діти дуже часто серйозно відстають у розумовому розвитку.

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
ПІДПИСКА

Підсумки тижня

7 днів – в одному повідомленні
Пояснюємо, що нового у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

цукор

Підступний цукор

Про цукровий діабет існує безліч міфів, втім, як і про будь-який інший діагноз. Пояснюється це досить просто: брак точної та зрозумілої інформації породжує чутки та вигадки на кшталт «знайома подруги чула на базарі». Один з таких міфів про діабет: «до розвитку діабету призводить вживання великої кількості цукру». Чи це так?

Читати далі »
глюкометр, блокнот, ручка, рука

Поміряли-записали-повторили: як і навіщо міряти рівень глюкози та вести щоденник замірів

Ви, мабуть, уже знаєте, що страшний не стільки діабет, як його наслідки. І що для того, аби їх уникнути, треба ретельно і регулярно перевіряти рівень глюкози крові. Тому ловіть трохи порад про те, як вимірювати концентрацію глюкози та вести щоденник

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету