Пошук
Close this search box.

Планування відпустки

Table of Contents

Цукровий діабет не є перешкодою для цікавих та інтенсивних подорожей. 

Похід, круїз, альпінізм, велотур, відпочинок на пляжі – все це можливо, але необхідно приділити час, щоб докладно все спланувати.

Планування залежить від виду подорожі та її тривалості: так, планування двотижневої подорожі в гори чи відпочинку на пляжі в зручному готелі, вимагають різного підходу. При плануванні подорожі необхідно враховувати перетин часових поясів, відмінність погодних умов від Вашого місця проживання, якість їжі і води, яку Ви зможете споживати, і Ваше щоденне фізичне навантаження під час подорожі.

Порадьтесь з лікарем

Перед будь-якою подорожжю проконсультуйтесь чи порадьтесь з Вашим лікарем.

Навіщо? – запитаєте Ви. Тому що безпечніше подорожувати тоді, коли діабет компенсований і Ви добре себе почуваєте. А заздалегідь порадившись з лікарем, Ви зможете добре підготуватись і проведете час із задоволенням. Якщо для подорожі необхідні вакцинації, краще це зробити за місяць до початку подорожі. Якщо Ви плануєте подорож за кордон, Вам необхідно отримати виписку від лікаря з вказаним діагнозом, переліком ліків, які Ви приймаєте. Бажано, щоб в цій виписці було відмічено про наявність у Вас алергічних реакцій чи непереносимість будь-яких ліків. Краще мати переклад виписки англійською мовою. Зберігайте виписку разом з документами, і обов’язково зробіть декілька копій (одну для аптечки, іншу, про всяк випадок, покладіть до валізи чи рюкзаку). Також лікар має Вам допомогти розрахувати необхідну кількість інсуліну, пероральних цукрознижувальних препаратів і тест-смужок для глюкометра, які знадобляться Вам під час подорожі.

Вивчіть фрази на місцевій мові

В залежності від країни в яку збираєтесь, запишіть або запам’ятайте, як сказати на місцевій мові: «У мене цукровий діабет», «Будь-ласка дайте мені апельсиновий сік/кока-колу або цукерку, у мене гіпоглікемія». Замовте та обов’язково носіть кулон чи браслет на якому буде зазначено, що у Вас цукровий діабет.

Підготуйте аптечку

Також необхідно зібрати аптечку для подорожі. Складіть список необхідних ліків та збирайте аптечку викреслюючи вже наявні ліки. Якщо при проходженні огляду в аеропорту виникнуть проблеми з перевіркою аптечки, допоможе довідка від лікаря, в якій зазначено що у Вас діабет і Вам необхідний інсулін і голки (або шприци).

Де б Ви не були: гори, море, ліс, озеро, джунглі, ця аптечка має бути завжди поряд.

Приблизний склад аптечки:

  • Достатня кількість інсуліну чи цукрознижувальних препаратів.
  • Глюкометр та тест-смужки до нього, запасна батарея для глюкометру.
  • Набір з глюкагоном (для лікування тяжкої гіпоглікемії).
  • Жарознижувальні засоби.
  • Ліки від алергії.
  • Мазь з антибіотиком.
  • Бинт, набір пластирів, стерильні марлеві пов’язки.
  • Упаковки з крекерами, льодяниками, сік в маленьких пакетиках на випадок гіпоглікемії.
  • Засоби від діареї.
  • Засоби від кишкових інфекцій.
  • Сольові засоби для відновлення водного балансу.
  • Активоване вугілля.
  • Рідина для дезінфекції рук.
  • Очні краплі.
  • Засоби від укусів комах.
  • Сонцезахисний крем.
  • Мазь чи гель від гематом, забоїв чи розтягнень.
  • Засоби від опіків чи поранень.

Підготовка інсуліну

Які особливості зберігання інсуліну під час подорожей? Інсулін не обов’язково зберігати в холодильнику. Шприц-ручку, якою Ви користуєтесь, носіть із собою (якщо навколишня температура не перевищує + 250С). Не можна зберігати інсулін у відділенні для рукавичок чи багажнику автомобіля, оскільки при спекотній погоді, температура в машині може досягати +50-600С. Це ж саме, стосується рюкзаків, велосипедів та мотоциклів. Для таких випадків необхідно придбати спеціальну термо-сумку чи термо-чохол, і зберігати в них інсулін під час поїздки.

Правила зберігання інсуліну під час подорожей:

  1. Не перегрівати
  2. Не заморожувати
  3. Не зберігати поряд з електронними приборами, які можуть нагріватися
  4. Уникати попадання прямого сонячного проміння
  5. При спекотній погоді, зберігати інсулін на поличці в холодильнику чи в термо-сумці

Під час тривалих перельотів, обов’язково візьміть із собою їжу, або замовте завчасно, якщо їжа не входить в ціну авіаквитка. Інсулін можна вводити тільки тоді, коли Ви впевнитесь у наявності їжі.

Перетин часових поясів

Перед поїздкою подивіться скільки годин льоту та кількість часових поясів, які будете перетинати.

Пам’ятайте: під час подорожі на схід, день триває коротший час, отже інсуліну може знадобитись менше. При подорожі на захід, навпаки – день триває довший час, і інсуліну може знадобитись більше. Для того щоб правильно перелаштувати себе і свій організм до змін, зберігайте Ваш годинник на часовому поясі Вашої країни, поки Ви не прилетите до країни перебування.

Фізичні навантаження

Після приземлення, обов’язково, в зоні прильоту, перевірте рівень цукру в крові, оскільки дуже важко передбачити, як організм відреагує на переліт. Довготривалий переліт – це значний стрес для організму навіть здорової людини. Отже, після перельоту, спостерігайте за своїм станом і хоча б декілька днів уникайте значних фізичних навантажень і частіше перевіряйте рівень цукру в крові.

Якщо Ваша подорож пов’язана з великими фізичними навантаженнями, пам’ятайте, що це значно знижує рівень цукру, тому майте при собі їжу для перекусів і льодяники або сік. Пийте воду тільки з пляшок, а не з під крану чи відкритих водойм. Носіть зручне та розношене взуття, не ходіть босоніж. Кожного дня оглядайте ноги на наявність пухирів, порізів, почервонінь, набряків чи подряпин, та своєчасно обробляйте їх.

Обов’язково придбайте медичну страховку для подорожей за кордон!

Діабет – це не обмеження життя, а його правильне планування. Якщо Ви завчасно все сплануєте, то подорож буде чудовою і Ви зможете насолоджуватись відпочинком, а не займатись вирішенням проблем зі здоров’ям.

UKR.DIA.19.03.2018