Процедура відновлення слизової оболонки дванадцятипалої кишки, яку почали використовувати в 2016 році¹, проводиться за допомогою ендоскопа. Нідерландські вчені протестували цей мінімально інвазивний метод на 16 добровольцях з діабетом 2-го типу. Після операції учасники дотримувались рекомендацій щодо здорового способу життя, а також щоденно приймали ліки, які знижують рівень глюкози.
Через 6 місяців після процедури 12 добровольців (75%) змогли відмовитися від ін’єкцій інсуліну. Показник HbA1c у них знизився до 7.5%, а через 12 місяців — до 6.7%. Крім того, через 6 місяців вміст жиру в печінці цих 12 учасників зменшився з 8.1% до 4.6%, а згодом знизився й індекс маси тіла — з 29.8 перед початком експерименту до 25.5 через рік.
Але навіть ті учасники, які все ще потребували уколів інсуліну, зменшили кількість ін’єкцій в середньому з 35 до 17 на день.
“Багато людей з діабетом 2-го типу з радістю відмовляться від інсулінової терапії, адже вона супроводжується набором ваги та випадками гіпоглікемії”, — запевняє провідна авторка дослідження, доктор Сюзан Майрінг з Медичного центру Амстердамського університету. Але потрібні більш широкі дослідження, аби переконатися в ефективності запропонованої терапії.