Пошук
Close this search box.

Цукровий діабет: чи існує ідеальна терапія?

Людина, якій щойно встановили діагноз «цукровий діабет», зазвичай губиться. Адже ЦД — хронічний стан організму, тобто такий собі сусід на все життя
глюкометр, таблетки та шприці у возику
Table of Contents

Багато хто одразу панікує: якщо це назавжди, то, мабуть, життю гаплик? Звичайна психологічна реакція на хронічний діагноз.

Так, це дійсно назавжди, доки медицина не зробила кардинального кроку у подоланні ЦД. Але річ у тому, що за умови правильної схеми лікування та корекції способу життя можна досягти стійкої компенсації діабету, не втрачаючи при цьому жодного відсотка якості життя.

Це означає, що терапія для досягнення стійкої компенсації існує. Недосконалою її роблять люди, котрі лінуються виконувати вказівки лікарів або не вірять у перспективи терапії, тим самим провокуючи розвиток ускладнень та кризових станів.1

Якщо ви зрозумієте важливість саме вашої ініціативи в лікуванні, терапія повинна бути успішною!

Необхідні кроки для досягнення компенсації діабету

Доки медики винаходять методи позбавлення від діабету, ми з вами користуємося перевіреними способами досягти золотого балансу рівноваги у «сусідстві» з ЦД. 2

Усього чотири сходинки відділяють людей з діабетом від нормального повноцінного життя.

  1. Компенсація вуглеводного обміну

Ми досягаємо внормування вуглеводного обміну шляхом забезпечення клітин організму інсуліном  у вигляді ін’єкцій та пероральних препаратів. Плюс долаємо безлад за допомогою забезпечення рівномірного однакового «завантаження» організму вуглеводами (простіше кажучи, сідаємо на відповідну дієту).

  1. Профілактика та лікування ускладнень

Відповідальні люди зупиняються на пункті «профілактика», адже вдало виконуючи всі вказівки медиків, ускладнень можна уникнути. Але всі ми люди, людський фактор — вагома річ, тому деколи неуважність призводить до прогресування діабетичного стану. Але, знов таки, якщо вчасно звернутися по допомогу, кризу можна оминути.

  1. Нормалізація маси тіла

Зрозумійте одну важливу річ: маса вашого тіла безпосередньо пов’язана з ефективністю терапії діабету. Ви тримаєте себе в рамках у першу чергу для компенсації ЦД, а вже в другу — для того, щоби перехожі із захватом озиралися, вражені вашою стрункістю.

Більше інформації у статті «Принципи зниження маси тіла»

Надлишкова маса тіла, що є результатом недотримання дієти, — один з головних провокаторів виникнення кризових станів, і, власне, не остання причина появи ЦД типу 2.

  1. «Освіта» та навчання поводженню з власним організмом

Четвертий пункт останній у переліку, але, мабуть, перший за важливістю у схемі максимально вдалої терапії цукрового діабету. Якщо ви зрозумієте, наскільки важливим є постійний самоконтроль, виконання приписів щодо профілактики ускладнень, дотримання дієти та рекомендованого спортивного режиму, ваша терапія неодмінно дасть гарні результати.

Читайте про досвід людей з ЦД, що досягли позитивних результатів, у рубриці «Історії успіху»

Як зрозуміти, що терапія є вдалою?

Простіше не буває! Компенсація цукрового діабету дарує життя, що за якістю є точнісінько таким самим, як і у здорових людей навколо. Тобто, якщо ви живете без проблем зі здоров’ям, — мети досягнуто!

Ретельний самоконтроль та виконання усіх перерахованих вище кроків — допомагає тримати рівень глюкози у вашій крові у межах норми. А це, у свою чергу, шлях до доброго самопочуття без криз та ускладнень.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Запам’ятайте: ви не просто «збиваєте» рівень глюкози, як гарячкову температуру. Завдання людини з ЦД — контролювати усі його стрибки і НОРМАЛІЗУВАТИ його у сироватці крові. Адже глікемія у людей з діагнозом «цукровий діабет» може мати як підвищений, так і понижений рівень. І низькі показники так само треба коригувати, як і високі.

Класичні межі вмісту глюкози у сироватці крові — 3,3-7,7 ммоль/л. Ваша мета та запорука успішної компенсації діабету — утримання глікемії на цьому рівні.

Отже, вдала терапія — це аналізи на рівні здорової людини, стан здоров’я відмінний, настрій чудовий, а життя повне та щасливе.

Як показати людині з діабетом, що вона досягла вдалої компенсації?

Для початку треба пояснити, що людина МОЖЕ досягти компенсації ЦД. Багато хто, почувши резюме лікаря «цукровий діабет», гадає, що це вирок, котрий ось-ось буде виконаний. І навіщо та терапія, коли й так усе відомо, життя можна вважати закінченим! 3

Це перша і найголовніша помилка. За умови правильної поведінки життя з діабетом ані за довжиною, ані за якістю не відрізняється від звичайного. Так, ви муситиме постійно контролювати глікемію, почнете харчуватися здоровою їжею, станете займатися спортом. Але чим погане таке життя? Єдина його відмінність буде полягати в регулярному проведенні побутових аналізів крові, за результатами яких ви з допомогою лікаря будете коригувати схеми лікування, харчування та фізичної активності.

Регулярне обстеження та здоровий спосіб життя рекомендовані всім без винятку, то ж, чи можна вважати це обмеженням? Аж ніяк! Це звичайні поради для тих, хто хоче позбутися проблем зі здоров’ям або запобігти їх появу.

Відповідно, людина з діабетом і сама досить швидко зрозуміє, що терапія працює, якщо навчиться бути з діабетом на «ти».

Відсутність поганого самопочуття, зникнення проявів кризових станів, заслужені оплески медика-куратора, що переглядає динаміку аналізів, — найкращий доказ того, що оптимальної компенсації досягнуто!

Отже, допомагайте собі та тим, хто поруч, зрозуміти, що життя триває, а діагноз «цукровий діабет» не є причиною відмовлятися від повноцінного, наповненого звичайним людським щастям життя.

UA24DI00053