Пошук
Close this search box.

Діабет та COVID-19

Грушевий гуакамоле з фісташками або Як людям з діабетом побороти стрес через пандемію
Table of Contents

Епідемія коронавірусу, про яку Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно оголосила 11 березня 2020 року, змусила людей змінити звички та сталий спосіб життя краще за будь-яких коучів.

Аби не марнувати час на неконструктивне відчуття страху через невідомість, люди почали хто інтуїтивно, а хто за порадами спеціалістів шукати те, що слугуватиме заспокійливим. Виявилося, у буремні часи старі добрі звички та щоденна рутина можуть бути рятівними. І ось що може слугувати протидією стресу для людей з діабетом.

Від пандемії до кулінарії

Якщо ввести в пошуковий рядок на YouTube щось на зразок «рецепти для людей з діабетом», то можна спостерігати приємну тенденцію – з початку пандемії їх значно побільшало. А це означає, що хтось не марнував часу, а витратив його на кулінарні експерименти. Чого тільки варті одні назви: «Грушевий гуакамоле з фісташками», «Варені яйця на грилі з беконом із індички», «Смажені з пармезаном кабачки».  І це лише ті рецепти страв, що знаходяться в трендах – принаймні, сама лише перспектива приготувати та продегустувати одну з них здатна частково подолати пандемічний стрес.

А коли не бракує натхнення, є шанс і собі вибитися в лідери YouTube, створивши власні рецепти для людей з діабетом. Лікарі радять провести кулінарні експерименти з продуктами, які містять незначну кількість вуглеводів. Це, наприклад, м’ясо, риба, морепродукти, яйця, сири, вершкове масло, спаржа, броколі, солодкий перець та авокадо.

Це найкращий день твого життя

Страх невідомості обмежує шанси людини прожити саме тут і зараз кращий проміжок свого життя, а вміння нейтралізувати почуття панічного страху може подарувати насолоду життєвим моментом навіть тоді, коли здавалось би, гірше нема вже куди.

Одним із дієвих способів вийти зі стресу без втрати життєвих сил може бути гімнастика для легень 1. Вона допомагає сконцентруватися на поточних думках і відновити контроль над емоціями. Не існує якогось лише одного правильного способу виконання вправ – навпаки, творча ініціатива лише вдосконалить процес. Для приборкання негативних думок спробуйте, наприклад, так зване «дихання космонавтів». Подумки рахуючи до 4, зробіть глибокий вдих і затримайте дихання (на 4 секунди). Видихніть («раз, два, три, чотири»), і знову затримка дихання на такий же проміжок часу. Повторіть вправу 5-7 разів.

Антистресова соціальна залежність

Важко уявити, на що перетворилося б суспільство, якби пандемія COVID-19 сталася, наприклад, наприкінці 90-х років минуло століття, коли не було у вільному доступі Інтернету та мобільного зв’язку. Як не крути, а по телевізору чи радіо не замовиш кур’єрське доставку продуктів чи медикаментів, та й з рідними не поспілкуєшся. Звичайно, це не означає, що пандемія сталась в дуже зручний для людства час, та принаймні суспільство змогло віддати належне віртуальному спілкуванню, яке раніше вважалося щонайменше сороміцькою залежністю.

На місці кроком руш!

На думку лікарів, один із найкращих варіантів для людей з діабетом зберегти фізичну активність в умовах епідемії – знайти спосіб рухатися на одному місці чи на обмеженій площі.  Хтось для цього практикує силові вправи у власній квартирі, інший надає перевагу східцям, а дехто крокує на степпері, імітуючи підйом в гори чи ходьбу по рівнині.

Що далі?

За словами професора медичної психології Академічного медичного центру (Амстердам, Нідерланди) Френка Сноука, аби навчитися жити в умовах неконтрольованого майбутнього, людям з діабетом, окрім звичної дисципліни в повсякденному житті, варто наповнити буденність процесами, фінал яких позитивно прогнозований. 2 І якщо жоден з вище наведених прикладів не вражає, варто для початку спробувати перечитати улюблену книгу зі щасливим кінцем.

А про чисті руки, які є профілактикою зараження, за цей час втомилися говорити навіть ті, хто з цього має фінансовий зиск.

Зірки, що надихають

64-річний американський актор Том Хенкс 3, який живе з діабетом, в березні разом з дружиною, актрисою Рітою Вілсон перехворів на СOVID-19,  а коли одужав, став донором плазми крові для проведення наукових розробок щодо створення вакцини проти коронавірусу.

UA24DI00064