Добовий моніторинг глюкози: переваги для контролю цукрового діабету

сенсор для отслеживания уровня сахара
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Багато хто не звертає уваги на легкі симптоми гіпоглікемії, не повідомляє про ці випадки своєму лікарю або самовільно змінює дозування ліків.1 Таке ставлення може призвести до серйозних ускладнень: погіршенню роботи серцево-судинної системи, нирок та очей. Також це може призводити до проблем з ногами та так званої діабетичної стопи.

Моніторинг глюкози – це важливо!

Навіть із діагнозом “цукровий діабет” можна підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Щоб контролювати діабет, потрібно слідкувати за рівнем глюкози в крові протягом доби.

Регулярне вимірювання рівня цукру в крові дозволяє отримати показові дані та підібрати оптимальну терапію, яка дозволить жити повноцінним життям. Що раніше Ви зможете досягти рекомендованого рівня глюкози в крові, тим швидше ви зможете навчитися тримати діабет під контролем.

Що таке добовий моніторинг цукру в крові?

Вимірювання глюкози в крові можна робити у різний спосіб: звичайним глюкометром та за допомогою сучасної технології постійного моніторингу. Найбільш точним і ефективним на сьогодні є другий варіант.

Використовуючи для визначення рівня цукру глюкометр, люди з діабетом змушені робити від 7 до 10 проколів пальців на день. Аналіз потрібно проводити натщесерце після пробудження, до їди та після неї, перед початком тренування та після закінчення занять, а також 1-2 рази протягом ночі.2 Тому не всі люди з діабетом вимірюють рівень цукру в крові стільки разів на добу, скільки це дійсно необхідно. Особливо складно вимірювати рівень глюкози в крові вночі.

Для того щоб діагностувати можливі гіпо- чи гіперглікемії, які людина з діабетом пропускає, користуючись глюкометром, можна вставновити професійну систему добового моніторингу звернувшись до свого лікаря-ендокринолога. Це компактний електронний прилад, який складається з приймача та датчика (сенсора глюкози). За допомогою спеціального пристрою лікар практично безболісно встановлює сенсор підшкірно. Після цього датчик починає передавати на приймач дані в онлайн-режимі – під час сну, на роботі, на тренуванні тощо. Рівень цукру в крові аналізується автоматично, інформація записується в пам’ять пристрою що 5 хвилин.3

Система моніторингу встановлюється на термін від 4 до 6 днів, за цей час можна помітити усі відхилення від цільових показників глікемії. Отримані дані дозволяють скоригувати лікування, щоб уникати гіпо- або гіперглікемії.4

Переваги професійного добового моніторингу глюкози

  • Дозволяють виявити гіпоглікемії, які пацієнт не розпізнає, особливо вночі.
  • Графік коливань рівня глюкози допомагає виявити систематичні помилки в дозуванні інсуліну та виправити їх.

Компанія Ново Нордіск бере активну участь у спеціальній благодійній програмі, мета якої – забезпечення безкоштовними системами безперервного моніторингу глюкози. Програма розрахована на допомогу людям із цукровим діабетом як 1-го, так і 2-го типу.

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
ПІДПИСКА

Підсумки тижня

7 днів – в одному повідомленні
Пояснюємо, що нового у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

всемирный день диабета, девочка

Всесвітній день боротьби з діабетом-2020

Із метою привернути увагу людства до проблем діабету, що особливо загострилися на початку 80-х років ХХ століття, Міжнародна діабетична федерація (IDF) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) виступили з ініціативою оголосити 14 листопада Всесвітнім днем боротьби з діабетом (World Diabetes Day) або Всесвітній день діабету (ВДД)

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету