Пошук
Close this search box.

Добовий моніторинг глюкози: переваги для контролю цукрового діабету

Досить часто люди з діабетом не надають значення постійному контролю рівня глюкози. Вони вважають, що достатньо вживати ліки за схемою, яку запропонував лікар
сенсор для отслеживания уровня сахара
Table of Contents

Багато хто не звертає уваги на легкі симптоми гіпоглікемії, не повідомляє про ці випадки своєму лікарю або самовільно змінює дозування ліків.1 Таке ставлення може призвести до серйозних ускладнень: погіршенню роботи серцево-судинної системи, нирок та очей. Також це може призводити до проблем з ногами та так званої діабетичної стопи.

Моніторинг глюкози – це важливо!

Навіть із діагнозом “цукровий діабет” можна підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Щоб контролювати діабет, потрібно слідкувати за рівнем глюкози в крові протягом доби.

Регулярне вимірювання рівня цукру в крові дозволяє отримати показові дані та підібрати оптимальну терапію, яка дозволить жити повноцінним життям. Що раніше Ви зможете досягти рекомендованого рівня глюкози в крові, тим швидше ви зможете навчитися тримати діабет під контролем.

Що таке добовий моніторинг цукру в крові?

Вимірювання глюкози в крові можна робити у різний спосіб: звичайним глюкометром та за допомогою сучасної технології постійного моніторингу. Найбільш точним і ефективним на сьогодні є другий варіант.

Використовуючи для визначення рівня цукру глюкометр, люди з діабетом змушені робити від 7 до 10 проколів пальців на день. Аналіз потрібно проводити натщесерце після пробудження, до їди та після неї, перед початком тренування та після закінчення занять, а також 1-2 рази протягом ночі.2 Тому не всі люди з діабетом вимірюють рівень цукру в крові стільки разів на добу, скільки це дійсно необхідно. Особливо складно вимірювати рівень глюкози в крові вночі.

Для того щоб діагностувати можливі гіпо- чи гіперглікемії, які людина з діабетом пропускає, користуючись глюкометром, можна вставновити професійну систему добового моніторингу звернувшись до свого лікаря-ендокринолога. Це компактний електронний прилад, який складається з приймача та датчика (сенсора глюкози). За допомогою спеціального пристрою лікар практично безболісно встановлює сенсор підшкірно. Після цього датчик починає передавати на приймач дані в онлайн-режимі – під час сну, на роботі, на тренуванні тощо. Рівень цукру в крові аналізується автоматично, інформація записується в пам’ять пристрою що 5 хвилин.3

Система моніторингу встановлюється на термін від 4 до 6 днів, за цей час можна помітити усі відхилення від цільових показників глікемії. Отримані дані дозволяють скоригувати лікування, щоб уникати гіпо- або гіперглікемії.4

Переваги професійного добового моніторингу глюкози

  • Дозволяють виявити гіпоглікемії, які пацієнт не розпізнає, особливо вночі.
  • Графік коливань рівня глюкози допомагає виявити систематичні помилки в дозуванні інсуліну та виправити їх.

Компанія Ново Нордіск бере активну участь у спеціальній благодійній програмі, мета якої – забезпечення безкоштовними системами безперервного моніторингу глюкози. Програма розрахована на допомогу людям із цукровим діабетом як 1-го, так і 2-го типу.

UA24DI00071