Багато хто не звертає уваги на легкі симптоми гіпоглікемії, не повідомляє про ці випадки своєму лікарю або самовільно змінює дозування ліків.1 Таке ставлення може призвести до серйозних ускладнень: погіршенню роботи серцево-судинної системи, нирок та очей. Також це може призводити до проблем з ногами та так званої діабетичної стопи.
Моніторинг глюкози – це важливо!
Навіть із діагнозом “цукровий діабет” можна підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Щоб контролювати діабет, потрібно слідкувати за рівнем глюкози в крові протягом доби.
Регулярне вимірювання рівня цукру в крові дозволяє отримати показові дані та підібрати оптимальну терапію, яка дозволить жити повноцінним життям. Що раніше Ви зможете досягти рекомендованого рівня глюкози в крові, тим швидше ви зможете навчитися тримати діабет під контролем.
Що таке добовий моніторинг цукру в крові?
Вимірювання глюкози в крові можна робити у різний спосіб: звичайним глюкометром та за допомогою сучасної технології постійного моніторингу. Найбільш точним і ефективним на сьогодні є другий варіант.
Використовуючи для визначення рівня цукру глюкометр, люди з діабетом змушені робити від 7 до 10 проколів пальців на день. Аналіз потрібно проводити натщесерце після пробудження, до їди та після неї, перед початком тренування та після закінчення занять, а також 1-2 рази протягом ночі.2 Тому не всі люди з діабетом вимірюють рівень цукру в крові стільки разів на добу, скільки це дійсно необхідно. Особливо складно вимірювати рівень глюкози в крові вночі.
Для того щоб діагностувати можливі гіпо- чи гіперглікемії, які людина з діабетом пропускає, користуючись глюкометром, можна вставновити професійну систему добового моніторингу звернувшись до свого лікаря-ендокринолога. Це компактний електронний прилад, який складається з приймача та датчика (сенсора глюкози). За допомогою спеціального пристрою лікар практично безболісно встановлює сенсор підшкірно. Після цього датчик починає передавати на приймач дані в онлайн-режимі – під час сну, на роботі, на тренуванні тощо. Рівень цукру в крові аналізується автоматично, інформація записується в пам’ять пристрою що 5 хвилин.3
Система моніторингу встановлюється на термін від 4 до 6 днів, за цей час можна помітити усі відхилення від цільових показників глікемії. Отримані дані дозволяють скоригувати лікування, щоб уникати гіпо- або гіперглікемії.4
Переваги професійного добового моніторингу глюкози
- Дозволяють виявити гіпоглікемії, які пацієнт не розпізнає, особливо вночі.
- Графік коливань рівня глюкози допомагає виявити систематичні помилки в дозуванні інсуліну та виправити їх.
Компанія Ново Нордіск бере активну участь у спеціальній благодійній програмі, мета якої – забезпечення безкоштовними системами безперервного моніторингу глюкози. Програма розрахована на допомогу людям із цукровим діабетом як 1-го, так і 2-го типу.