Пошук
Close this search box.

Твоя група підтримки

Діабет — не просто хвороба, а стан, із яким людині доводиться жити. Чи зможе вона приборкати свій діагноз та жити щасливо, залежить не лише від лікарів та медикаментів. Величезну роль відіграють співчуття і допомога. Як підтримати родича із діабетом, ми вже розповідали. Сьогодні ми розкажемо, яку допомогу людям із діабетом надає суспільство, і де людина із діагнозом «діабет» знайде «своїх» людей
слово діабет складене з дерев'яних літер
Table of Contents

Ці люди працюють у діабетичних громадських організаціях. У 1988 році у Харкові було зареєстровано першу таку організацію, а сьогодні їх десятки по всій Україні. Їхня головна мета — задоволення потреб людей із діабетом, їх підтримка та просвіта населення.

Одна з найбільших та найстаріших організацій —Українська діабетична федерація (УДФ).

Вона виникла ще за часів Радянського Союзу, 1988 року у Харкові. Тоді це була просто група ентузіастів, які розповідали про діабет харків’янам, але саме з цього розпочався діабетичний рух в Україні. Після здобуття незалежності УДФ стала членом Міжнародної федерації діабету (англійською — IDF). Місія IDF — просувати знання щодо профілактики та лікування цієї хвороби у всьому світі. Вона реалізує програми, спрямовані на підвищення свідомості суспільства, обмін інформацією про діабет та освіту медичних працівників.

Тим самим займається і УДФ. Члени федерації відвідують виставки, конференції та круглі столи, організовують семінари, лекції та акції безкоштовного скринінгу. Наприклад, у 2019 році на круглому столі Ukrinform федерація наполягала на важливості ухвалення державної програми з діабету. На своїй сторінці у Facebook УДФ регулярно публікує наукові статті.

У своїх статтях ми не втомлюємося повторювати вам про важливість спорту у лікуванні та профілактиці діабету. УДФ це розуміє, як ніхто інший. Федерація започаткувала Європейський чемпіонат з футболу для людей з діабетом «Діа-Євро». У 2020 році через карантин матчі не проводилися, але ми сподіваємося, що у 2021 році збірна України покаже достойний результат1.

Сторінка Української діабетичної федерації у Facebook

Інша велика організація —Міжнародна діабетична асоціація України. У 1996 році її заснували меценати та волонтери. Серед них був благодійний фонд «Діабетик». Відтоді разом з ним МДАУ допомагає людям із діабетом отримати ліки, засоби для вимірювання рівня глюкози та надає іншу допомогу. Також МДАУ займається просвітою: видає журнал «Діабетик».2

 13 листопада 2019 року МДАУ провела низку заходів, присвячених Дню боротьби із цукровим діабетом. В Українському домі кожен охочий міг безкоштовно здати аналіз на цукор в крові, проконсультуватися в ендокринолога, офтальмолога, терапевта чи лікаря діабетичної стопи. Також волонтери проводили лекції, майстер-класи та відбулася виставка медичної продукції3. Невідомо, чи збирається МДАУ проводити подібний захід у цьому році, але у будь-якому разі, триматимемо руку на пульсі.

Сторінка Міжнародної діабетичної асоціації України у Facebook

Передплатити журнал «Діабетик»

Про благодійний фонд «Діабетик» варто поговорити трохи більше. Це київський фонд, якому понад 25 років.

Одна з головних цілей Фонду — допомагати дітям із діабетом проходити реабілітацію та оздоровлюватися. За даними на сайті «Діабетика», вісім років поспіль вони возять дітей із цукровим діабетом першого типу до Одеси, на базу ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія»». Діти відпочивають за рахунок керівництва дитячого центру та спонсорів. Їх забезпечують засобами самоконтролю та інсуліном, а за їхнім станом стежить лікар-ендокринолог.

Відпочити та повеселитися молодь з діабетом може не лише влітку та не лише в Одесі. У 2015 році Фонд організував клуб для дітей на підлітків з діабетом «ДіаКлуб». Клуб організовує флешмоби, концерти, дискотеки, семінари та інші заходи. Фонд наголошує, що молодь не просто розважається: вона на своєму прикладі показує суспільству, що повноцінно жити із подібним діагнозом зовсім не складно.

Для дорослих Фонд проводить лекції та заняття із самоконтролю діабету4.

Сайт фонду «Діабетик»

Ще один фонд, вартий того, щоб про нього розповісти, —Благодійний фонд допомоги і реабілітації хворих на цукровий діабет. Його засновник, бізнесмен Едуард Піскунов, сам 12 років живе з діабетом першого типу. Основна мета Фонду — захист соціальних прав та поліпшення медичного обслуговування людей з цукровим діабетом. Вони закуповують глюкометри для вимірювання рівня глюкози в крові, інформують громадськість щодо проблем людей з діабетом та організовують заходи з виявлення та профілактики діабету.

У 2019 році завдяки Фонду систему безперервного моніторингу рівня глюкози POCTech офіційно представили та сертифікували в Україні5. Це невеликий сенсор, який кріпиться на животі або руці користувача та постійно міряє рівень глюкози. Усі дані передаються на смартфон. Як запевняють у Фонді, вони надають знижку всім, хто купує сенсор через Фонд: 950 грн  замість 11506.

Кожен, кому потрібна допомога, може заповнити анкету на сайті Фонду та поділитися своєю проблемою.

Сайт Благодійного фонду допомоги і реабілітації хворих на цукровий діабет

Сторінка Фонду у Facebook

Якщо ж ви просто шукаєте когось, із ким можна поговорити і хто вас точно зрозуміє, ласкаво просимо на Facebook. Там існує велика кількість груп підтримки людей з діабетом, де можна ділитися досвідом, лайфхаками та просто словами підтримки.

Ось лише деякі з них:

Діабет — не вирок!

Сахарный диабет и образ жизни

Діабет. Група живого спілкування

Жизнь с Диабетом 1 Типа ОО «ДиаЛайфАктив» Украина

Diabet.ua

Ви — не одні. Завжди є люди, які хочуть та можуть допомогти. Завжди є люди, які переживають те саме, що і ви. Вчитися жити з діагнозом «цукровий діабет» простіше, якщо ви знаєте, що у вас є група підтримки. Тому просіть допомоги — і ви її отримаєте.

UA24DI00030