Діабет без ускладнень: режим повної компенсації ввімкнений!

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Тому ми не повторюватимемо чужих помилок і без зволікань скажемо на повний голос:

ДІАБЕТ БЕЗ УСКЛАДНЕНЬ – ЦЕ РЕАЛЬНО!

Ускладнення – не обов’язковий супутник діабету. Якщо ретельно дотримуватися всіх вказівок лікарів та опанувати мистецтво самоконтролю, можна досягнути стану збалансованої компенсації, яка триматиме стан організму в межах норми для здорових людей.

Завдання людини з діабетом, по-перше, усвідомити цей факт, по-друге, навчитися жити за новими правилами і, по-третє, зрозуміти, що ускладнення виникають лише через втрату золотого балансу. Тож балансуймо, і життя обов’язково буде щасливим!

Ускладнення ЦД: якими бувають та чому виникають?1

1. Серцево-судинні патології 2

Підвищений рівень глюкози в крові спричиняє патологічні зміни спочатку капілярів, а згодом і великих артерій. Зменшується пластичність, знижується проникність стінок судин, що обумовлює обмеження функції живлення тканин та органів.

Фактори додаткового ризику: надлишкова маса тіла, регулярне вживання алкоголю та тютюнокуріння.

Як вберегтися? Позбутися шкідливих звичок, потоваришувати зі спортом, контролювати рівень глюкози в крові (плюс рівень глікованого гемоглобіну в крові) та слідкувати за рівнем холестерину й артеріальним тиском.

І, звичайно, не нехтуйте візитами до кардіолога. Профільний медик зможе почути тривожні дзвіночки тоді, коли ви навіть не підозрюватиме про певні зміни в організмі.

2. Проблеми зі стопами 3

Мікроскопічні ушкодження нервів призводять до зниження чутливості, збіднений кровоток збільшує тривалість загоєння ран, а перевантажений імунітет не в змозі опиратися інфекціям у повному обсязі: усі ці негаразди знайомі людям з діабетом.

Найчастіше страждають ноги — вони є нашою опорою та беруть на себе вагу всього тіла.

Що робити? Носити зручне взуття, що не мулятиме, регулярно оглядати шкіру стоп, використовувати креми та мазі для догляду за ногами, робити педикюр, щоби уникнути загрози вростання нігтів.

Єдине прикре обмеження: діабет не переносить прогулянок босоніж. Це безпосередня причина травм шкіри.

Ті самі поради чинні й для догляду за тілом. При ЦД шкіра чуттєва й уразлива не лише в ділянці стоп, тож зволоження, настороженість щодо появи поранень будь-якого ступеня та постійний контроль за рівнем глюкози в крові — ваша надійна зброя.

3. Захворювання очей 4

Некомпенсований діабет може призвести до ушкодження кровоносних судин ока, що спричиняє глаукому, катаракту, ретинопатію тощо.

Як бути? Знову таки, перше правило профілактики проблем з очима — ретельний контроль рівня глюкози в крові. Доки він триматиметься в межах норми для здорових людей, доти ваші очі будуть захищені від негараздів.

Але це не скасовує потреби регулярно навідуватися до офтальмолога. Він так само, як і кардіолог (дивись вище), зможе побачити проблему ще до настання перших незворотних змін.

Цей перелік характеризує основні та найчастіші ускладнення ЦД. Але їм можна запобігти!

Про профілактику ускладнень читайте у статтях на порталі:

Визначення рівня глікованого гемоглобіну

Догляд за стопою

Гіпоглікемія

Чому важливо дотримуватися компенсованого стану організму при ЦД?

Провокатором появи перелічених вище ускладнень є підвищений рівень глюкози в сироватці крові. Простий логічний ланцюжок доводить, що утримання показників глюкози в крові в межах норми — реальна можливість уникнути кризових станів.

Це, у свою чергу, без проблем досягається виконанням приписів лікарів щодо медикаментозного лікування, здорового харчування та фізичної активності.

Простіше кажучи, повний контроль та правильна поведінка — запорука мінімізації ризику виникнення супутніх проблем при ЦД. 5

Чи відрізняються норми аналітичних показників для здорових людей і людей з діабетом?

Побутує помилкова думка, що людина з ЦД вже ніколи не зможе досягнути ідеального стану організму.

Цей міф є найбільш шкідливим і психологічно, і практично. Зневірена людина навіть не намагатиметься втримувати показники в межах норми, бо віритиме, що це неможливо. І, що ще шкідливіше — вважатиме підвищені показники за норму. Адже в мене діабет, тож, зрозуміло, у мене завжди будуть погані аналізи!

Головна мета людини, котрій встановили діагноз «цукровий діабет» — не вірити скептикам. Давно доведено, що правильно організована компенсація стану організму дає змогу тримати всі показники в межах визначених для цілком здорових людей норм.

Отже, немає особливих, «діабетичних» меж: людина з грамотно компенсованим ЦД нічим не відрізняється від інших. Головне, «спіймати» здоровий баланс та не втратити його через зневіру або недбалість.

Критерії компенсації ЦД 6

Компенсація — стан, за якого під впливом антидіабетичного лікування досягнуто нормалізації глікемії.

Які саме показники свідчать про те, що ви набули компенсованого стану?

  • Глікований гемоглобін — менший ніж 7 %
  • Глюкоза крові натще — менша ніж 6,5 ммоль/л
  • Глюкоза крові за дві години після їди — менша ніж 8,0 ммоль/л
  • Глюкоза крові перед сном — менша ніж 7,5 ммоль/л
  • Глюкоза сечі: не визначається
  • Холестерин крові — менший ніж 4,8 ммоль/л
  • Артеріальний тиск — менший ніж 140/80 мм рт. ст.
  • Індекс маси тіла: чоловіки — менше ніж 27, жінки — менше ніж 26.

Ці показники вкладаються в межі норм для здорової людини і свідчать, що людина з ЦД успішно досягла компенсації, котра запобігає появі ускладнень.

Усе просто: відповідне лікування, дієта, спорт і ретельний самоконтроль — вичерпний перелік дій, котрі дарують насичене повноцінне життя, попри діагноз «цукровий діабет».

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print
ПІДПИСКА

Підсумки тижня

7 днів – в одному повідомленні
Пояснюємо, що нового у світі діабету

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Ілона

Я “зустрічаюся” з гіпо досить часто: принаймні один раз на тиждень маю легку гіпоглікемію. Я можу відчувати запаморочення та тремтіння рук, можу зовсім не відчувати, а глюкометр все одно показує 2,2 ммоль/л

Марина

У моєму житті було дві дуже важких гіпоглікемії. Одна трапилася зі мною вдома, коли я була вагітна, друга – з нез’ясованих причин – на ринку, на одеському Привозі

Останні новини

Світові новини щодо діабету

диана мельник фото

«Діабет нас об’єднує»: Лікарка-ендокринолог Діана Мельник

Мабуть, в кожного, хто зіткнувся з діабетом 1-го типу, були моменти, коли вони почувалися розгубленими, як Аліса в Країні див. Здавалося б, аби розібратися у препаратах, дієтах та глюкометрах одного життя замало. І навіть коли ти думаєш, що знаєш про лікування діабету все, часом життя влаштовує екзамен, на якому відчуваєш себе першокурсником. Лікар-ендокринолог Діана Мельник впевнена, що досягаючи компенсації у лікуванні ЦД типу 1 важливо і пройдений матеріал повторювати, і у курсі інновацій бути

Читати далі »

Важливі факти, складні теми – простими словами

Приєднуйтесь до нас!

Знайдіть однодумців

Поговоримо про гіпо

Реальні історії життя людей з діабетом

Останні новини

Світові новини щодо цукрового діабету