Пошук
Close this search box.

Компенсація при діабеті 2-го типу

Діабет є хронічним станом організму, проте вдала компенсація недуги дозволяє людині підтримувати показники рівня цукру в крові у безпечних межах протягом усього життя. І досягається це напрочуд просто: збалансована дієта, виважена спортивна активність та, за потреби, відповідні ліки разом з ретельним контролем власного стану творять справжні дива
Table of Contents

Діабет 2-го типу – «капосник», що не дозволяє організму використовувати наявний інсулін належним чином. Такий стан називають інсулінорезистентністю.

Ми маємо

Інсулін відмовляється працювати, і рівень цукру в крові досягає надто високого значення, провокуючи низку ускладнень, котрі без належного втручання можуть стати вельми серйозними.

Можна зробити

В жодному разі не панікувати! Якщо діагноз вже встановлено, потрібно зібратися з думками, прийняти нові правила гри та дізнатися, яким чином можна протистояти діабету.

Мета терапії

Усі ваші подальші дії щодо діабету мають на меті одне – досягти стійкої компенсації недуги. Що це означає? Компенсація – стан організму, котрий завдяки антидіабетичній терапії забезпечує глікемію у рекомендованих межах.

Американська діабетологічна асоціація вважає стан людини з діабетом компенсованим, якщо рівень глікованого гемоглобіну (тест HbA1c) є нижчим за 7%.1

Докладніше у статті «Діабет без ускладнень: режим повної компенсації ввімкнений!»

Важливі кроки для досягнення компенсації діабету

Мета зрозуміла. Яким же чином її досягти? І як зробити цей шлях максимально ефективним?

Діабет 2-го типу хоч і є хронічним, проте він є дуже «чуттєвим» стосовно змін у способі життя. І навіть не медикаменти, а в першу чергу повернення до здорового стилю життя, який, до речі, рекомендовано усім без виключення, може навчити організм ефективніше використовувати інсулін «власного виробництва».

Якими є природні «ліки» від діабету 2-го типу

  • Збалансований вуглеводний обмін: простіше кажучи, дієта, котра забезпечує рівномірне безпечне для організму з діабетом навантаження вуглеводами, що є джерелом енергії.
  • Нормалізація ваги тіла: не секрет, що діабет 2-го типу – «дарунок» зайвої ваги. Надлишок жиру в організмі підштовхує рівень інсулінорезистентності, провокуючи розвиток недуги. Отже, нормальна вага – важлива умова врегулювання резистентності до інсуліну. До першого пункту – дієти – додаємо спорт і отримуємо успіх у двобої з діабетом.
  • Діа-«освіта»: надважливий крок на шляху до перемоги – розуміння того, що «спрацює» лише повний комплекс дій – постійний контроль рівня цукру в крові плюс здорове харчування та гідний рівень фізичної активності.2

Тобто, на запитання: чи існує ідеальна терапія діабету, можна впевнено відповісти: «Так!». Але базується вона на вашому власному бажанні бути здоровим та мати змогу жити повноцінним життям без прикрих діабетичних обмежень.

Більше читайте у статті «Цукровий діабет: чи існує ідеальна терапія?»

Варіанти ліків

А як же пігулки та уколи, запитаєте ви? Хіба компенсувати діабет можна лише змінами у способі життя?

Дійсно, іноді ситуація є такою, що ліки, все ж таки, необхідні. Але діабет – це не завжди виключно інсулін. Ін’єкції інсуліну конче потрібні людям з діабетом 1-го типу, коли організм просто не продукує життєво важливий гормон.

А ось діабет 2-го типу є більш «поблажливим». Іноді для досягнення його компенсації, крім дотримання дієтичних порад та спортивних тренувань, достатньо вживати пероральні препарати або отримувати неінсулінові ін’єкції.

  • Пероральні препарати допомагають знизити рівень цукру у крові, посилити реакцію організму на інсулін, активізувати процес продукування організмом інсуліну та виводу глюкози з сечею.3
  • Неінсулінові ін’єкції (введення препарату, котрий є аналогом людського глюкагоноподібного пептиду-1 (ГПП-1)) стимулюють вивільнення інсуліну, уповільнюють процес травлення, знижують апетит та регулюють вміст глюкози в крові.4

Про важливість досягнення компенсації діабету та методи лікування докладніше у бесіді з лікарем-ендокринологом Юлією Кривов’яз «Лікувати не можна зволікати»

Отже

Отже, життя з діагнозом «ЦД» існує і, попри усі міфи, воно може бути повноцінним та необмеженим у можливостях. Усе залежить від вас та вашого бажання бути щасливим!

UA24CD00033