Пошук
Close this search box.

Манікюр та педикюр при діабеті

Все, що потрібно знати про особливості манікюру та педикюру для людини з діабетом – вивчайте, застосовуйте та будьте красивими, доглянутими та здоровими
Table of Contents

Нігті як індикатор здоров’я

Будь-які зміни нігтів мають стати приводом для звернення до лікаря

Усі ми прагнемо добре виглядати. І доглянуті нігті – один з важливих елементів іміджу. Але для людей з діабетом звичний для більшості візит до салону краси мусить містити низку обов’язкових дій, що допоможуть зберегти здоров’я та уникнути небажаних ускладнень.

Для людини з діабетом здорові нігті – не просто ознака смаку чи заможності. Це, в першу чергу, індикатор здоров’я, котрий у змозі вчасно виявити можливі супутні проблеми.

Здорові нігті повинні бути гладенькими, без дефектів та борозен. Злегка вигнута форма та рожевий колір нігтьової пластини свідчать про те, що ваші нігті (а з ними і організм) у порядку.

Для людей з діабетом вкрай важливо вчасно виявити інші захворювання. І саме нігті можуть вказати на початок їх розвитку. Наприклад, занадто бліді нігті можуть бути ознакою анемії, а раптова зміна форми нігтя на ложкоподібну, вигнуту досередини, може свідчити про розвиток онкологічного або легеневого захворювання та наявність інфекційних процесів.

Крім того люди з діабетом схильні до зараження грибковою інфекцією під назвою «оніхомікоз». Саме на неї припадає близько 50% випадків зараження грибком. Оніхомікоз робить нігті потовщеними та ламкими. Ламаючись, нігті можуть гострим краєм зламу поранити шкіру та створити небезпеку подальшого інфікування.

Читайте також: Докладніше про догляд за стопою

Отже, якщо ви помітили навіть незначні зміни зовнішнього вигляду нігтів, не забудьте розповісти про це лікарю. 1

Існує небезпека проведення манікюру та педикюру для людей з діабетом

Так, людина з діагнозом «цукровий діабет» повинна дуже обережно ставитися до звичних процедур догляду за нігтями.

Частий супутник діабету – нейропатія провокує деградацію нервових закінчень, через що ви можете не відчувати повною мірою болі та зміни температури. Отже, через низку чутливість ви можете навіть не помітити, що вода чи компрес є занадто гарячими, а гострий інструмент поранив вашу шкіру.

Ще одна неприємність діабетичного стану – можливість розвитку захворювання периферичних артерій. Погіршений кровоток стає причиною значного сповільнення та ускладнення процесу загоєння ран.

І, наостанок, аргументом проти користування послугами салонних майстрів є ризик занесення інфекції через погану стерилізацію інструментів після попереднього клієнта.

Читайте також: Мікросудинні та макросудинні порушення як ускладнення цукрового діабету
Будь-які травми шкіри та інфікування для людини з діабетом можуть мати набагато серйозніші у порівнянні зі здоровими людьми наслідки. 2

Не потрібно вводити заборону на манікюр та педикюр

Авжеж, ні! Попри те, що деякі лікарі відраджують людей з діабетом від відвідування салонів з метою уникнення потенційних проблем, гігієна рук та ніг має велике значення саме для людей з діабетом.

Ретельний догляд за шкірою й нігтями рук та ніг попереджає появу мозолів, врослих нігтів, розтріскування надто сухої шкіри. А це, в свою чергу, є причиною появи дефектів шкіри та «гостинно» відчинені двері для інфекції.

Відмова від манікюру та педикюру може призвести до ще більших у порівнянні з ризиком салонних процедур проблем.

Як зробити процедури манікюру та педикюру максимально безпечними

Краще, якщо педикюр та догляд за стопою проводитиме кваліфікований лікар-подолог

Отже, якщо ви не маєте критичної стадії ускладнень діабету й відкритих виразок і ран, похід до салону краси принесе вам гарний настрій та користь. Потрібно лише дотримуватися певних правил підготовки до візиту.

Читайте також: Особливості догляду за «діабетичною» шкірою

Ретельно обирайте салон

Наявність у персоналу ліцензій, дотримання усіх правил санітарії у приміщенні, грамотні процедури очищення та стерилізації інструментів – беззаперечні плюси. Дешеві салони, зазвичай, нехтують багатьма правилами безпеки клієнтів та використовують працю некваліфікованих майстрів. Оберіть салон за відгуками і рекомендаціями постійних клієнтів та зробіть попередню ознайомчу прогулянку – ви побачите все на власні очі.

Заручіться схваленням лікаря

Якщо у вас яскраво виражені периферична нефропатія або захворювання периферичних артерій, перепитайте лікаря щодо доцільності візиту до салону. Можливо, лікар заборонить відвідувати звичайну установу і скерує вас до профільного спеціаліста по роботі з людьми з діабетом, який фахово допоможе вам вирішити проблему.3 Краще, якщо педикюр та догляд за стопою, зокрема, проводитиме кваліфікований лікар-подолог.

Розкажіть про діабет власнику та працівникам салону

Відповідальний власник завжди мусить гарантувати безпеку клієнта, а вправний спеціаліст має докладно знати, як поводитися з людьми, котрі мають певні обмеження проведення процедур через стан здоров’я. Відмовки на кшталт: «Та все буде добре, чого ви панікуєте!» – поганий підхід до роботи. Вам потрібна повна впевненість у кваліфікації майстрів та відповідальності власника установи. 4

Придбайте власний набір інструментів

Для повної впевненості у власній безпеці найкраще придбати власний набір інструментів та засобів для манікюру й педикюру. Ви можете гарантувати їх чистоту лише тоді, коли провели процедуру очищення та стерилізації самостійно.

Не використовуйте бритву та епілятор безпосередньо перед візитом до салону

Бритва та пристрій для епіляції можуть спричинити появу мікроскопічних подряпин та ранок, крізь які легко проникає інфекція. Або проведіть процедуру хоча би за два дні до запису до салону, або позбавтеся від небажаного волосся вже після візиту.

Призначте ранкову зустріч

Якщо ви станете першим клієнтом нового дня, у вас з’явиться максимум шансів на те, що у салоні буде чисто та охайно після ретельного вечірнього чи ранкового прибирання.

Поясніть майстрові специфіку поводження

Наголосіть, що нігті не слід обрізати надто коротко, вирізати куточки на нігтях ніг, які вростають, і дуже важливо не залишати гострих країв, що можуть подряпати шкіру. Також нагадайте, що треба обережніше поводитися з пемзою та іншими абразивними матеріалами під час обробки шкіри.

Відмовтеся від небезпечних моментів процедур

Обрізання кутикули та й взагалі використання будь-яких гострих інструментів – потенційна небезпека поранення. Краще обережно відсунути шкіру негострою лопаткою. 5

Під час паузи між відвідинами салону не забувайте ретельно доглядати за руками й особливо ногами. Саме ноги є «ахіллесовою п’ятою» людини з діабетом. При виявленні будь-яких відхилень від норми одразу ж зв’яжіться з вашим лікарем.

Читайте також: Стопа Шарко

Чому лікарі радять обирати апаратний манікюр та педикюр

Безпечніше

Апаратні процедури догляду за нігтями виконуються за допомогою електромеханічного пристрою зі змінними насадками. Відмова від обрізання кутикули та бокових валиків шкіри робить процедуру більш безпечною, ніж традиційний обрізний манікюр та педикюр.

Саме тому апаратний педикюр та манікюр – найкращий вибір для людей з діабетом. Безпечні негострі насадки для шліфування ретельно стерилізуються після кожного використання, а правильно обраний розмір насадки та метод обробки нігтя при проведенні педикюру дозволяє максимально ефективно обробити усю підошву стопи та найбільш вразливі ділянки між пальцями.

Додаткові плюси

Крім безпечності та високої ефективності, апаратні процедури мають ще кілька плюсів. Фахівці салону використовують під час процедури спеціальні засоби у вигляді кремів, що роблять шкіру м’якшою, зачіпаючи лише ороговілий її шар. Здорова шкіра не піддається дії крему. Вібрація апарату та вправні рухи майстра створюють легкий масажний ефект.

Довший ефект

І до того ж апаратні процедури забезпечують довший у порівнянні з традиційними методами ефект. То ж пауза між відвідинами салону буде значно більшою.

Незначні мінуси

З недоліків можна згадати хіба що вартість проведення апаратних манікюру та педикюру. Через високі витрати на обладнання вона є вищою за ціни стандартних процедур. Ще одним недоліком можна вважати трохи уповільнений ефект при роботі з надто грубою шкірою стоп – відчутний ефект ви побачите лише через кілька візитів до майстра. Але це не мінус недолугого спеціаліста, а звичайна міра безпеки для клієнта.

Обирайте максимально безпечні методи догляду за нігтями. Для людини з діабетом безпека – понад усе!

UA21CD00055