Початок нової ери
Стартом революційних змін у медицині ще наприкінці ХІХ століття стали дослідження будови підшлункової залози людини. Саме тоді вперше були помічені специфічні скупчення клітин, котрі згодом отримали назву «острівці Лангерганса». Вчені проводили безліч дослідів, котрі врешті решт довели, що ці клітини є потенційним рятівним матеріалом, котрий дозволить людству дати відсіч цукровому діабету.
І цей час настав: у 1921 році завдяки невтомній праці канадських вчених Фредерика Бантінга та Чарльза Беста народився інсулін, котрий вже у січні 1922 року яскраво продемонстрував потужність нового винаходу.1
Заснування перших інсулінових компаній
Данія завжди була прогресивною країною у сенсі медицини. Тому й не дивно, що вже у 1923 і 1925 роках саме там з’явилися дві компанії «Нордіск Інсулінлабораторіум» і «Ново Терап’ютіск Лабораторіум», які започаткували масове виробництво інсуліну.
У 1989 році компанії об’єдналися, і з тих часів потужний дует «Ново Нордіск» став беззаперечним лідером серед фармацевтичних компаній, що день за днем долають проблеми людей з діабетом та іншими хронічними недугами.2
Детальніше в: Розмаїття інсулінових препаратів
Найцікавіші зміни інсуліну-першопроходця
- Першою ластівкою був інсулін тваринного походження, котрий і досі, хоча й доволі нечасто, використовується для лікування діабету.3
- Наступним кроком став синтез людського інсуліну, котрий на багато років став справжнім рятівним колом для багатьох людей з діабетом.4
- Нині потужним супротивником діабету все частіше є аналогові препарати – ліки на базі генетично модифікованого людського інсуліну, котрі, у порівнянні зі своїм «предком», діють швидше та більш природно.5
Світ не стоїть на місці, лікарі та вчені, у тому числі провідні фахівці компанії «Ново Нордіск», не лише стараються вдосконалити наявні форми інсуліну, явивши світові унікальний глюкозочутливий інсулін та інсулін, що можна буде вводити 1 раз на тиждень, але й проводять масштабні дослідження з метою винаходу нових методів подолання діабету.
Детальніше в: Історія розвитку інсулінів «Ново Нордіск»
Зупинимось на одній з них
Одна з розробок, котру активно підтримують спеціалісти «Ново Нордіск», являє собою революційну методику можливості активізації виробництва інсуліну організмом людини за допомогою інноваційного імпланту з клітинами підшлункової залози, вирощеними зі стволових клітин. В такий спосіб можна буде уникнути хірургічного втручання та забезпечити надійний захист від імунних атак організму, котрі часто заважають імплантації тканин та органів.6
Майбутнє лікування цукрового діабету має на меті винайти ефективний спосіб не лише терапії, а й повного одужання та зробити все це доступним для широкого загалу людей з діабетом.
Сьогодення боротьби з діабетом
Сучасні методи поки що не дозволяють повністю вилікувати діабет, проте нинішні способи компенсації недуги є напрочуд ефективними. За умови повної «співпраці» людини з лікарем, життя поруч з навіть таким вередливим «сусідом», як діабет, може бути повноцінним та довгим.
Зміна способу життя, вибір здорового харчування та спортивна активність є чарівним порятунком від діабету 2-го типу у поєднанні з відповідними медичними препаратами.
Новітні безпечні препарати, котрі пропонують світові фармацевтичні компанії, зокрема «Ново Нордіск», забезпечують ефективну терапію протягом багатьох років життя людини з діабетом.
Міфічні інсулінові «страшилки»
Людина, котрій лікар рекомендує почати інсулінову терапію, часто-густо кидається у пошуках рятівної інформації про лікування до сумнівних джерел. Сусідка розповідала, товариш десь почитав, колега побачив статтю в інтернеті – і ось ви вже по вуха у міфічних вигадках про жахіття, котрі тягне за собою введення інсуліну…
Порада одна: ніколи не довіряйте неперевіреній інформації. Усі популярні міфи щодо інсуліну не мають жодних медичних підтверджень або виникають через недбале ставлення людини до правил проведення терапії.
- Один з міфів твердить, що починаючи приймати інсулін, ви ніби демонструєте своє безсилля перед недугою, підписуєте собі вирок і остаточно погоджуєтеся стати «діабетиком». А міф про звикання – ніщо інше, як спотворена інформація про необхідність вживати інсулін протягом усього життя. Ви не звикаєте до препарату, отримуючи жорстку «ломку» через його відсутність, а користуючись досягненнями наукової медицини, поповнюєте дефіцит природного гормону в організмі безпечним, простим та надійним способом.7
- Насправді ж інсулін лише рятує людей, котрі відчувають гострий дефіцит необхідної для життя речовини. А прикрі випадки у більшості стаються через недотримання правил терапії або дуже пізнього її початку.
- Крім того, багато хто впевнений, що відтепер і процедура введення інсуліну, і обід з вечерею будуть відбуватися чітко за графіком, відступити від якого вже не можна буде ніколи в житті. Насправді має значення лише час між отриманням порції інсуліну та порції, наприклад, борщу, котрим ви збираєтеся поласувати, щоби смачненька страва принесла максимум користі та задоволення.
- І найбільшою брехнею є те, що, нібито, інсулін назавжди буде вашим обмежувачем: ви назавжди підсаджені «на голку», від котрої виникає стійка залежність. Життя вже ніколи не буде повним, адже ви прив’язані до щоденних процедур введення препарату. Теж доволі смішне твердження. Ми з вами усе життя прив’язані до необхідності вживати їжу та спати. Хіба ж це заважає нам насолоджуватися життям «на повну»? Відповідна підготовка та належний багаж ліків і апаратури з собою гарантує, що у жодному куточку планети ви не відчуєте власної неповноцінності. Навпаки, інсулін гарантує, що кожна мить ваших подорожей, зустрічей, свят буде щасливою без прикрих обмежень.
З століттям існування інсуліну
Отже, ще раз привітаймо іменинника зі сторіччям і подякуймо і йому, і усім тим людям, котрі впродовж стількох років працювали разом, щоб робити життя людей з діабетом кращим, довшим та яскравішим.